Najnowsze produkty

Olejki eteryczne

Kosmetyki naturalne

Pielęgnacja dla mamy

Witaminy i minerały

Polecamy

Bestsellery

Ostatnio na naszym blogu

Witamina D dla noworodka - od kiedy podawać i jaką wybrać?

W zdecydowanej większości przypadków witamina D powinna być podawana dziecku już od pierwszych dni jego życia. Wiele przeprowadzonych dotychczas badań pokazuje, że jest to działanie konieczne dla dobra dziecka. Nie powinno więc zaskoczyć nas to, że maluch otrzyma ją już w pierwszej dobie życia, kiedy to jeszcze będzie przebywał w szpitalu. W szczególności ma to duże znaczenie w przypadku noworodków karmionych piersią, gdyż ta witamina nie jest dostarczana dziecku wraz z mlekiem matki.
Czytaj więcej
Jaka butelka dla noworodka? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zazwyczaj rodzice dzieci, które są karmione mieszanką mleka modyfikowanego stają przed wieloma ważnymi wyborami, które muszą zostać dokonane już na starcie, a więc od momentu narodzin dziecka. Dylematy te mogą być związane zarówno z wyborem odpowiedniej mieszanki, jak i z potrzebnymi akcesoriami, bez których karmienie nie będzie mogło się odbyć. 
Czytaj więcej
Sól epsom - co to jest?

Zazwyczaj mówi się o soli, że to tak zwana biała śmierć. Nie powinno się jej za wiele dodawać do potraw, lepiej zastąpić ją przyprawami. Głosów o jej negatywnym działaniu jest sporo, jednak nie można zapominać, że sól posiada także swoją pozytywy.
Czytaj więcej
Jak skutecznie poradzić sobie z uczuciem zmęczenia?

Zmęczenie to zdecydowanie domena obecnych czasów. Wszyscy są zabiegani, dużo pracują, przynoszą obowiązki zawodowe do domu, na nic nie mają czasu. Ludzie czują się przemęczeni, bardzo często brak im chęci na cokolwiek i jedyne, czego w takiej chwili chcą, to odciąć się od wszystkiego. Jednak istnieje kilka innych sposobów na poradzenie sobie ze zmęczeniem. Można to robić również aktywnie!
Czytaj więcej