ZMIANA LOKALIZACJI SKLEPU STACJONARNEGO Dowiedz się więcej

ABC domowego farbowania włosów - które farby są najlepsze?

ABC domowego farbowania włosów - które farby są najlepsze?

Każda kobieta ma czasem ochotę zmienić coś w swoim wyglądzie. Najczęściej obiektem tej przemiany staje się fryzura. Inny kolor zawsze robi wrażenie, jednak nie będzie prezentował się atrakcyjnie, jeśli włosy nie będą zadbane i lśniące. Jak zatem wybrać najlepszą farbę? 

Jaką farbę do włosów wybrać?

Na rynku dostępne są przede wszystkim farby do włosów zmywalne oraz trwałe. Te pierwsze są dla naszych kosmyków najmniej szkodliwe, jednak dosyć szybko się wypłukują, przez co farbowanie trzeba powtarzać nawet co kilkanaście dni. Efekty, jakie dają tego typu produkty nie są również zbyt wyraziste, dlatego wiele pań skłania się ku wygodniejszej, trwałej koloryzacji. Niestety, malowanie włosów farbą, która daje trwałe rezultaty wiąże się najczęściej z poważnym uszkodzeniem ich struktury. Składniki, takie jak rozjaśniający nadtlenek wodoru czy umożliwiający wnikanie pigmentów we włosy amoniak, powodują ich nadmierne wysuszenie. Jednocześnie często są jednak niezbędne, aby kolor mógł przyjąć się na danych włosach. Decydując się na farby chemiczne, warto zatem wybierać wyłącznie te produkty, które zawierają wymienione substancje w jak najmniejszej ilości. Dobrą alternatywą będą także farby ziołowe, stworzone na bazie henny. W tym przypadku koloryzacja dotyczy jedynie ciemniejszych odcieni niż nasz naturalny i powinna być poprzedzona właściwie przeprowadzonym testem alergicznym.

Farba do włosów która się nie zmywa - jak wybrać?

Sztuczne farby do włosów zawsze ulegają stopniowemu wypłukiwaniu. Dzieje się tak dlatego, że farbowanie niszczy ich strukturę i rozchyla łuski, przez które kolor jest usuwany podczas każdego mycia. Efekty farbowania będą zatem utrzymywały się dłużej, jeśli włosy zostaną odpowiednio potraktowane. Należy zatem zadbać nie tylko o jak najłagodniejszą, najlepiej ziołową koloryzację, ale także o regularne stosowanie wzmacniających i regenerujących masek oraz odżywek. Warto również chronić fryzurę przed działaniem promieniowania słonecznego oraz stylizacją z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Poleca się także domowe zabiegi pielęgnacyjne, takie jak olejowanie włosów za pomocą nierafinowanych zimnotłoczonych olejów roślinnych, na przykład lnianego lub kokosowego. 

Jaka farba do włosów w ciąży?

Ponieważ kobiety w ciąży nie mogą być obiektem badań nad produktami chemicznymi, takimi jak farby do włosów, to ewentualne negatywne skutki ich oddziaływania nie są w żaden sposób potwierdzone. Wiadomo jednak, że wydzielający się z tradycyjnych farb amoniak jest bardzo szkodliwy dla dróg oddechowych, dlatego podczas takiej koloryzacji konieczne jest dopilnowanie właściwej wentylacji pomieszczenia. Specjaliści zalecają także wstrzymanie się z farbowaniem włosów przynajmniej do drugiego trymestru ciąży, ponieważ barwniki mogą w nieznacznym stopniu przenikać przez skórę i wpłynąć negatywnie na rozwijający się płód. Warto także skłaniać się do preparatów naturalnych, barwiących fryzurę dzięki zawartości henny, która jednocześnie pielęgnuje kosmyki.

Jaka farba do włosów po keratynowym prostowaniu?

Farbowanie włosów nie przed, lecz po keratynowym prostowaniu chroni kolor przez zżółknięciem oraz wypłowieniem. Ponieważ sama keratyna ma żółtawy odcień, zaaplikowana na rozjaśnione włosy, nadałaby im nieatrakcyjnego odcienia. Z kolei prostowanie pasm z wykorzystaniem wysokiej temperatury mogłoby doprowadzić do wytrącenia pigmentów ze struktury włosa i rozjaśnienia nadanego im już koloru. Aby idealnie gładkie włosy jak najdłużej lśniły i były miękkie w dotyku, zaleca się wybór przede wszystkim farb o naturalnym składzie, które nie naruszą struktury wygładzonych łusek i nie odbiorą fryzurze jej pięknego wyglądu. Koloryzacja oraz keratynowe prostowanie będą miały również bardziej długotrwałe efekty, jeśli do codziennego mycia włosów zastosujemy naturalne, delikatne szampony bez SLS. Doskonale sprawdzą się tutaj przede wszystkim produkty ziołowe lub dla niemowląt. 

Farba do włosów jak zmyć ze skóry?

Podczas samodzielnej koloryzacji, zafarbowanie skóry w okolicach czoła, szyi czy uszu zdarza się niezwykle często. Takie plamy prezentują się bardzo nieestetycznie i znacząco wpływają na efekt końcowy koloryzacji, dlatego warto jak najszybciej się ich pozbyć. Ponieważ farby doskonale rozpuszczają się w tłuszczach, najłagodniejszą metodą na ich usunięcie będzie namoczenie płatka kosmetycznego w oliwce dla dzieci, oleju kokosowym lub oliwie z oliwek. Nasączony wacik przykładamy do zabrudzonego miejsca, chwilkę przytrzymujemy i przecieramy. Farba powinna zmyć się z łatwością, nie pozostawiając po sobie śladów, a ewentualne zaczerwienienia z pewnością znikną po kilku minutach. Z plamami tego typu poradzi sobie także lakier do włosów oraz płyn do demakijażu, przy czym w przypadku cery wrażliwej, zaleca się jednak pozostanie przy olejach roślinnych.

Farbowanie włosów nie musi być przeprowadzane w profesjonalnym salonie, aby jego efekt był piękny i utrzymywał się na długo. Najistotniejszy w każdej koloryzacji jest bowiem dobór odpowiedniej farby, która powinna charakteryzować się jak najnaturalniejszym składem, który nie zaszkodzi ani naszemu zdrowiu, ani strukturze samych włosów. 

Farby do włosów w medpak.com.pl

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz