Czas zadbać o swoje włosy!

Czas zadbać o swoje włosy!

Odpowiednio zadbane i wypielęgnowane włosy są niewątpliwą ozdobą każdego, niezależnie od tego, czy są to włosy blond czy odcienie brązu, a może głęboka czerń. Odpowiednia fryzura może nas odmłodzić, a zaniedbane i suche włosy wprost przeciwnie- mogą dodać nam do wieku. To nieodłączna część naszego wizerunku i jeden z takich elementów naszego wyglądu, który bardzo mocno wpływa na pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na innych ludziach. Czas więc zatroszczyć się o swoje włosy w profesjonalny sposób, tym bardziej, jeśli w ostatnim czasie przysporzyły nam one pewnych problemów.

Oczyszczanie włosów i skóry głowy to sprawa kluczowa

To pierwsza i zarazem najbardziej podstawowa forma ich pielęgnacji. Częstotliwość, z jaką powinniśmy myć nasze włosy powinna być dostosowana do ich rodzaju oraz tego, jak wiele różnego rodzaju produktów do ich stylizacji nakładamy każdego dnia. W momencie, kiedy włosy mają tendencję do przetłuszczania się, używamy żeli do układania fryzury, pianek oraz lakierów- konieczne może okazać się nawet codzienne mycie, które pozwoli je oczyścić także z resztek zastosowanych kosmetyków. Standardowo, zaleca się mycie włosów co około 2- 3 dni, gdyż to powinno być całkowicie wystarczające.

Nie bez znaczenia jest szampon, który wybieramy do naszej regularnej pielęgnacji. Warto wiedzieć o tym, aby zawsze wybierać produkty, które nie zawierają parabenów oraz silikonów. To swego rodzaju sztuczne wypełniacze, które przyklejają się do włosów na całej ich długości po to, aby dodać im w ten sposób objętości, a także sprawić, że będą się wydawały bardziej lśniące, lepiej się będą rozczesywać i będą gładsze. Znacznie lepszą strategią jest oddziaływanie na włosy od środka, na przykład poprzez bogaty skład szamponu bazującego na naturalnych składnikach. W sklepach znajdziemy szampony dedykowane do różnych typów włosów, tym również warto się kierować podczas ich wyboru. Niektóre bogatsze szampony mogą nie być odpowiednie dla włosów przetłuszczających się, z kolei zbyt lekkie produkty nie zapewnią właściwego odżywienia i nawilżenia. 

Odżywianie - to również szalenie ważna sprawa

Jeśli chcemy, aby nasze włosy łatwiej się rozczesywały, były lśniące, odżywione i po prostu zdrowe- powinniśmy regularnie stosować różnego rodzaju produkty, które je odżywią. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią maseczkę lub odżywkę, którą możemy tak naprawdę nakładać w dwojaki sposób. Pierwszym sposobem stosowania tego produktu jest nałożenie go po umyciu włosów na około kwadrans. Ciepła woda oraz szampon sprawiają, że cebulki się otwierają i lepiej wchłaniają substancje odżywcze. Wiele osób nie lubi jednak tego, że odżywki dodają włosom ciężkości i mogą sprawiać, że szybciej będą się one przetłuszczać. Dlatego też alternatywę stanowi maska w formie kompresu, którą nakładamy na zwilżone ciepłą wodą włosy, ale jeszcze przed umyciem ich szamponem. Maskę w formie kompresu możemy potrzymać dłużej, nawet około pół godziny. Kompres nie musi być przez nas wykonywany podczas każdego mycia włosów, możemy się na niego decydować na przykład dwa razy w tygodniu. Maska, którą nakładamy jako kompres może być cięższa i bogatsza, gdyż mycie, które nastąpi po jej nałożeniu pozwoli zapobiec efektowi przetłuszczonych włosów. 

Dodatkowa pielęgnacja w postaci serum lub olejku

Bardzo dobrym pomysłem będzie też zastosowanie różnego rodzaju naturalnych olejów, które możemy wykorzystać do maseczek samodzielnie robionych w domu. Olejki sprawiają, że włosy są lepiej nawilżone, zawierają także cenne dla nich witaminy, które pozwalają je wzmacniać. Podobne działanie może mieć dedykowane, specjalistyczne serum do włosów o skoncentrowanej formie. Przede wszystkim jest to preparat, który sprawdzi się w przypadku włosów bardzo zniszczonych, ze skłonnością do wypadania, suchych lub z rozdwajającymi się końcówkami. Jeśli więc widzimy, że nasze włosy podupadły na kondycji, na przykład ze względu na zmianę pory roku, przez nasz tryb życia lub naszą dietę- warto zafundować im kurację wzmacniającą. W takich przypadkach warto sięgać po naturalne preparaty o intensywnym działaniu, które pozwolą szybko nasze włosy zregenerować i dodać im naprawdę zdrowego blasku.

Farbowanie oraz stylizacja

Zarówno farbowanie jak i preparaty, które wykorzystujemy do stylizacji włosów mogą je niszczyć i osłabiać ich kondycję. A jednak, chcąc pięknie wyglądać czasem trzeba sięgnąć po farbę czy lakier do włosów. Jeśli więc wybierajmy farby, szczególną uwagę zwróćmy na te mniej toksyczne, które nie zawierają amoniaku, albo na ziołową hennę, która koloryzuje włosy w sposób delikatny i znacznie mniej inwazyjny. Jeśli chodzi o samą stylizację, oczywiście nie trzeba z niej rezygnować, ale warto w tej kwestii zachować pewien umiar, który sprawi, że nie będzie to dla naszych włosów aż takim obciążeniem. Decydując się na takie zabiegi jak suszenie, kręcenie czy prostowanie wybierajmy dobrej jakości sprzęt, który będzie stylizował, ale jednocześnie będzie dla naszych włosów bezpieczny.

Odpowiednia troska o nasze włosy sprawi, że z pewnością się nam one odwdzięczą swoim wspaniałym wyglądem. Oprócz produktów pielęgnacyjnych pamiętajmy także o wzmacnianiu ich od środka, a więc o odpowiedniej diecie, dzięki której będą one mocne i nie będą wypadały.

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz