Hiszpańska mucha - co to jest i jak działa

Afrodyzjaki, przynajmniej te w naturalnej postaci, znane są od dawna. Owoce morza czy truskawki - niekiedy produkty spożywcze, które mogą potęgować namiętność, budzą zaskoczenie. Nie mniejsze zapewne niż hiszpańska mucha, której nazwa nijak nie kojarzy się z gorącymi chwilami w sypialni. A jednak jest to jeden z najbardziej znanych afrodyzjaków. Czy jednak jest skuteczna, czy też sława zdecydowanie ją wyprzedza?

Co to jest hiszpańska mucha?

Hiszpańska mucha, na czym polega paradoks, wcale nie pochodzi od muchy. Jest to substancja pozyskiwana od chrząszcza noszącego niespecjalnie namiętną nazwę, mianowicie pryszczel lekarski. Bywa również nazywany majką lekarską lub kantarydą. Pochodzenie nazwy afrodyzjaku nie jest tym samym do końca znane, szczególnie że sama nazwa najwyraźniej jest mocno nadużywana. Nie każdy środek nazywany hiszpańską muchą zawiera w sobie kantarydynę, tymczasem to ona gwarantuje skuteczność afrodyzjaku. Często jednak można spotkać się ze składem zawierającym wyłącznie witaminy i aminokwasy, a nawet wyciąg z kakao. Trudność w wyborze hiszpańskiej muchy polega głównie na tym, że jej skład bardzo rzadko jest podany rzetelnie przez producenta.

Jak działa hiszpańska mucha

Hiszpańska mucha znana jest przede wszystkim jako afrodyzjak. Kantarydyna to substancja wydzielana przez chrząszcza w sytuacjach zagrożenia, a jej właściwości w zakresie seksualności docenili już starożytni. Wykorzystywana jest od lat, w tym również w medycynie ludowej. Substancja ta ma pobudzać funkcje seksualne, jednak nie robi tego poprzez oddziaływanie na psychikę. Pobudza zakończenia nerwowe w obrębie układu moczowo-płciowego, a także podrażnia błony śluzowe. Z tego natomiast bezpośrednio wynika efekt pobudzenia seksualnego. Co bardzo ważne, hiszpańska mucha nie zadziała jak cudowny środek, który z najbardziej oziębłej osoby uczyni boga lub boginię seksu. Jeśli dana osoba nie wykazuje w ogóle ochoty na seks, a oziębłość seksualna wynika z uwarunkowań psychicznych lub zaburzeń fizjologicznych, podniecenie nie wystąpi.

Warto również wspomnieć o mniej znanym zastosowaniu kantarydyny, mianowicie usuwaniu tatuaży i brodawek.

Dawkowanie i skutki uboczne hiszpańskiej muchy

Krople sprzedawane pod nazwą hiszpańska mucha zazwyczaj zawierają zbyt małe ilości kantarydyny, by miała one jakiekolwiek skutki - zarówno pozytywne, jak i negatywne. W bardzo dużych dawkach substancja ta jest dla człowieka śmiertelna, jednak mowa tutaj o ilościach sięgających 10 do 30 mg kantarydyny, czyli o ilościach które wymagałyby spożycia wręcz kilkunastu opakowań hiszpańskiej muchy w krótkim odstępie czasu. W dostępnych na rynku preparatach substancja pozyskiwana od chrząszcza występuje w minimalnych ilościach, dlatego można je uznać za bezpieczne w stosowaniu.

Z uwagi na efekt podrażniający, jaki wykazuje hiszpańska mucha, może ona prowadzić do zapalenia dróg moczowych, a nawet problemów ze strony układu pokarmowego. Ma to jednak miejsce głównie w sytuacjach zbyt dużych dawek lub też w przypadku nadmiernej wrażliwości organizmu. Tym samym alergia lub też bardzo intensywna reakcja układu odpornościowego mogą być przyczyną skutków ubocznych stosowania hiszpańskiej muchy.

Sława czy skuteczność działania

Nadal trwają spory nad tym czy efekt działania hiszpańskiej muchy jest wyłącznie wynikiem psychiki i przekonania o jej skuteczności, czy też można mówić o realnej skuteczności tego specyfiku. Bez wątpienia odpowiedzią na to pytanie jest przede wszystkim zawartość kantarydyny w specyfiku, bowiem to ona determinuje skuteczność pobudzenia. Statystyki natomiast wskazują na to, że spory odsetek kobiet i mężczyzn ulega działaniu hiszpańskiej muchy, przy czym częściej reagują na nią kobiety niż mężczyźni. Można jednak uznać, że niezadowolone opinie wynikają ze zbyt wygórowanych oczekiwań co do tego mimo wszystko naturalnego specyfiku. Jego zadaniem nie jest rozpalenie namiętności w najbardziej oziębłej kochance czy kochanku, ale ułatwienie osiągnięcia pobudzenia seksualnego. W tej roli sprawdza się bardzo dobrze, o ile oczywiście jej skład odpowiada nazwie.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych