Kosmetyki prosto z Korei | Skorzystaj z 20% rabatu Sprawdź

Jak pozbyć się mrówek? Skuteczne sposoby na pozbycie się ich

Jak pozbyć się mrówek? Skuteczne sposoby na pozbycie się ich

Mrówki to cenione i pożyteczne owady... o ile występują poza domem. Niestety czasami zdarza się, że zbyt łatwy dostęp do jedzenia powoduje natychmiastową ekspansję na teren domu. Ekspansję uciążliwą z wielu powodów. Nie pomaga również fakt, że mrówki, które raz odnalazły drogę do mieszkania, będą wracały. Co więcej, będzie ich również przybywało z dnia na dzień. Zwalczenie mrówek nie należy do prostych sposobów, jednak można zawalczyć o odzyskanie przestrzeni do życia i pozbyć się problemu niechcianych gości. Sposobów jest wiele.

Naturalne sposoby na mrówki

Naturalnych metod pozbycia się mrówek jest bardzo wiele, dlatego warto przetestować większość lub też wszystkie z nich zanim sięgnie się po inne środki przeciwko tym owadom. Warto zacząć od wody z czosnku. Wystarczy rozgnieść kilka ząbków czosnku, a następnie wrzucić je do słoika z wodą. Po minimum 24 h należy gotować ten wywar przez 15 stopni, a następnie tak przygotowaną cieczą spryskać obszary, w których bytują mrówki.

Mniej intensywnym zapachowo sposobem jest rozsypanie ryżu. Mrówki chętni zabiorą go do swojego mrowiska, gdzie ryż sfermentuje. Grzyb, który na nich powstanie, jest dla nich zabójczy.

Walka z mrówkami nie musi wiązać się wyłącznie z uciążliwymi zapachami. Skórka pomarańczy, pocięta na drobne kawałki lub starta na tarce, bardzo dobrze sprawdzi się jako substancja wybijająca mrówki. Owady zabiorą kawałki do mrowiska, a składniki, które w sobie zawiera, dokonają reszty.

Chociaż mrówki uwielbiają produkty drożdżowe, to jednak samych drożdży nie tolerują. Umieszczone przy gnieździe, sprawią, że mrówki zdechną. Wystarczy zmieszać ze sobą 100 g suchych drożdży, 100 g cukru i 1 l wody. Rozlana do mniejszych pojemniczków ciecz, która zostanie rozstawiona w miejscach bytowania mrówek, dokończy dzieła.

Pieprz jest następnym naturalnym składnikiem, który przyspieszy eksmisję niechcianych gości. Spryskanie mieszaniną pieprzu i wody miejsc, gdzie wędrują mrówki, pozwoli na ich usunięcie. Podobnie zadziała napar z piołunu przygotowany w dwóch litrach wody.

Z "suchych" rozwiązań można korzystać z dowolną częstotliwością. Należy do nich m.in rozsypanie sody oczyszczonej, która zabija mrówki. Jest to z pewnością bardziej trwały sposób od mieszaniny soku cytryny i wody, która wprawdzie działa bardzo dobrze, jednak wymaga powtarzania każdego dnia, ponieważ odstraszający efekt szybko mija.

Dopiero gdy podane naturalne sposoby nie zadziałają, warto sięgnąć po chemiczne środki odstraszające mrówki. Nie są one obojętne dla środowiska i wymagają ostrożności w stosowaniu, ale stanowią dobrą alternatywę dla naturalnych metod.

Proszek na mrówki

Proszek na mrówki może być stosowany dwojako. Najprostsze użycie to rozsypanie go na trasach mrówek lub też w miejscach, w których są największe skupiska owadów. W wyniku działania proszku mrówki zdychają, raz na zawsze rozwiązując problem niechcianych gości w domu. Jednakże proszek to również możliwość rozpuszczenia go w wodzie, a następnie spryskania tak otrzymanym preparatem wybranych miejsc, w tym tarasów, ścieżek, podjazdów czy miejsc bezpośrednio w domu. To miejscowe zastosowane działa na mrówki odstraszająco i powstrzymuje je przed wejściem do domu.

Płyn na mrówki

Zamiast zaopatrywać się w proszek, można pokusić się o już gotowy płyn. Bardzo często są oferowane od razu z atomizerem, który znacząco ułatwia aplikację na wybrane powierzchnie. Płyn na mrówki działa kontaktowo, dlatego ważne jest, by zabezpieczyć nim tarasy, garaże, chodniki, a także ścieżki wędrówki mrówek. Dzięki temu zadziała owadobójczo i zarazem prewencyjnie na owady, które chciałyby dostać się do domu.

W przypadku stosowania płynu bardzo ważne jest zachowanie ostrożności. Podstawowe zasady bezpieczeństwa takie jak umycie rąk po użyciu płynu to absolutna podstawa. Należy przy tym pamiętać, by pod żadnym pozorem nie stosować płynu w pomieszczeniach, w których przebywają zwierzęta domowe lub w których bawią się raczkujące dzieci. W obu przypadkach bowiem płyn nie byłby obojętny dla zdrowia.

Spray na mrówki

Spray na mrówki to kolejny sposób walki z tymi owadami. On również działa kontaktowo, co oznacza, że zwalcza mrówki wyłącznie w zetknięciu się ich z preparatem. Dlatego należy spryskiwać ścieżki mrówek, miejsca ich najczęstszego występowania, a także same owady. Preparaty w sprayu działają owadobójczo, nie zaś odstraszająco.

Swoista ciekawostką natomiast są spraye działające dzięki bardzo niskiej temperatury (ok. -45ºC) osiąganej dzięki odpowiedniemu składowi preparatu i ciśnieniu w puszkę. Środkiem tym należy spryskać owada, który od razu jest zneutralizowany, a chwilę później martwy. Zaletą tego sprayu jest brak jakiegokolwiek zapachu podczas stosowania. Do tego nie pozostawia plan na stosowanych powierzchniach i nie wymaga wietrzenia po użyciu.Co więcej, można go bezpiecznie stosować w miejscach przechowywania żywności.

Wybierając metodę zwalczania mrówek najlepiej rozpocząć próby z naturalnymi sposobami. Dopiero gdy one zawiodą, można sięgnąć po chemiczne środki, które wpływają na środowisko i mogą nie być obojętne dla zdrowia.Zachowanie ostrożności podczas używania ich jest zdecydowanie wskazane.

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz