Jaką maseczkę do twarzy wybrać?

Codzienność potrafi przysporzyć wiele stresów i spowodować zmęczenie, które uwidacznia się szczególnie w wyglądzie naszej twarzy. Wygląda ona na zmęczoną i pozbawioną blasku. Skóra twarzy traci sprężystość, zmienia się jej wewnętrzna struktura poprzez brak odżywienia. Gdy dochodzi do tego wrażliwa cera, skłonna do wyprysków i zmian skórnych, to nasz nietrakcyjny wygląd sprawia, że pogarsza się nasze samopoczucie. Możemy jednak to zmienić dzięki maseczkom do twarzy, które odpowiednio stosowane, mogą sprawić, że pozbędziemy się oznak zmęczenia z twarzy.

Typy maseczek ze względu na ich działanie

Wybór maseczki to często nie lada wyzwanie. Na rynku dostępne są różnorodne maseczki, które różnią się spełnianymi funkcjami i docelowymi efektami. W zależności od tego, z jakim problemem boryka się nasza skóra, decydujemy się na produkty, które go skutecznie rozwiążą.

Jeśli naszym celem jest dogłębne oczyszczenie twarzy i usunięcie nadmiaru sebum, kurzu i innych zanieczyszczeń, to odpowiednim produktem może okazać się maseczka do twarzy oczyszczająca, która pozostawi naszą skórę wolną od zabrudzeń, matową i odżywioną.  Dzięki niej odblokujemy zatkane pory i usuniemy pozostałości kremów i makijażu. Składniki w nich zawarte wnikają głęboko w głąb skóry, aby pomóc nam w utrzymaniu czystej, zdrowej i lśniącej skóry. Tego typu maseczki poleca się szczególnie dla osób, których skóra twarzy jest podatna na trądzik i wypryski. Te pojawiają się m.in. właśnie na skutek niedostatecznego oczyszczania.

Niestety, silna skłonność do trądziku to bardziej złożona sprawa, a samo oczyszczanie może nie wystarczyć. W tym celu przydatna okazać się może maseczka do twarzy na trądzik. Dzięki seboregulującemu i tonizującemu działaniu, skutecznie pomaga w walce z trądzikiem i wypryskami. Maseczka przeznaczona jest głównie do skóry mieszanej i tłustej. Dogłębnie oczyszcza pory i przeciwdziała pojawianiu się zaskórników, normalizując pracę gruczołów łojowych. Jej stosowanie zapewni nam także długotrwałe zmatowienie skóry.

Zmęczona i pozbawiona składników odżywczych sucha skóra twarzy potrzebuje odżywienia i nawilżenia. Codzienną pielęgnację w tym zakresie zapewni nam maseczka do twarzy nawilżająca. Jej bogaty skład, zawierający często dużą liczbę składników naturalnych, dostarcza skórze witaminy i minerały, które sprawiają, że nasza twarz odzyskuje witalność i blask. Staje się miękka, gładka i sprężysta. Dzięki niej, poprawimy koloryt cery, a także wzmocnimy fizjologiczny płaszcz skóry. Regularne stosowanie przyczyni się do powstania ochronnej warstwy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jaką formę maseczki wybrać?

Na rynku dostępne są różne formy maseczek do twarzy, które różnią się pomiędzy sobą sposobem użycia. Wybierając maseczkę, kierujemy się często wygodą stosowania. Do najpopularniejszych maseczek należą:

  • maseczki w płachcie,
  • maseczki w proszku,
  • maseczki w tubce.

Ważna jest także ich konstrukcja po aplikacji - jedne z nich pozostają w miękkiej formie kremu czy żelu, a inne zastygają, tworząc przy tym twardą, cienką skorupę na twarzy.

Maseczka w płachcie to najczęściej spotykana forma maseczki. Jest szybka i prosta w użyciu, nie wymaga stosowania dodatkowych czynności. Maseczka w płachcie to materiałowy płat nasączony specjalną substancją wnikającą w cerę i pełniącą pożądaną funkcję. Dla łatwego stosowania, posiada wycięcia na oczy, nos i usta. Wysychanie maseczki na naszej twarzy jest równoznaczne z wchłanianiem się witamin i mikroelementów, a jednocześnie sprawia, że są niezwykle przyczepne i nie osuwają się ze skóry. Maseczki w płachcie są przeznaczone dla osób, które lubią szybko i wygodnie zapewnić swojej twarzy odpowiednią pielęgnację.

Maseczka w proszku wymaga od nas własnoręcznego jej wykonania i stworzenia dostatecznie gęstej konsystencji, która zapewni odpowiednie działanie i nie spłynie z twarzy. Po aplikacji, maseczki tego typu zastygają na skórze, unieruchamiając mięśnie twarzy. Ich usunięcie wiąże się ze ściągnięciem zaschniętej warstwy w całości lub w płatach. Maseczka jest odpowiednia dla osób, które mogą poświęcić więcej czasu na pielęgnację i oczekują wyraźnych efektów, bowiem maseczka w proszku zapewnia najlepszy i najbardziej trwały efekt spośród oferowanych maseczek drogeryjnych.

Maseczka w tubce przyjmuje konsystencję żelu, kremu lub pianki. Wygodna aplikacja sprawia, że znajduje ona wielu miłośników. Wystarczy zmyć ją ciepłą wodą, aby nasza skóra stała się elastyczna i miękka. Jeśli lubimy piękne, kolorowe opakowania i wyraziste zapachy, to maseczki w tubkach są zdecydowanie dla nas!

Jak stosować maseczki do twarzy?

Stosowanie maseczek do twarzy przynosi pożądane efekty tylko i wyłącznie wtedy, kiedy przygotujemy odpowiednio naszą skórę przed zabiegiem. Przede wszystkim musimy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu żelem do mycia twarzy lub płynem micelarnym. Następnym krokiem jest głęboki peeling oraz tonizacja. Dopiero tak przygotowana skóra jest gotowa na wchłonięcie drogocennych właściwości z nakładanej przez nas maski. Dzięki temu, efekt stosowania pielęgnacji jest wyraźny i zadowalający.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych