Kosmetyki z olejem konopnym i ich właściwości

Kosmetyki z olejem konopnym i ich właściwości

Olej konopny budzi różne skojarzenia. Najczęściej przywodzi na myśl debatę o leczeniu, a dokładniej - o legalności tej formy leczenia. Mniej znane są natomiast właściwości tej substancji w przemyśle kosmetycznym. Stopniowo jednak olej konopny staje się pielęgnacyjnym hitem. Zawdzięcza to swoim właściwościom o niewątpliwej skuteczności w pielęgnacji skóry i włosów, o ile jest stosowany w odpowiedni sposób.

Płynne złoto dla urody - jak wybrać najlepsze

Kosmetyki z olejem konopnym nie są zbyt popularne w Polsce, co wpływa na ich ograniczoną dostępność. Jeśli jednak uda się je zdobyć, wygląd skóry i włosów bez wątpienia się poprawi. Warto jednak wiedzieć, że oleje te nie pochodzą z konopi indyjskich, ale z ich siostrzanej odmiany - konopi siewnych, nie mających właściwości narkotycznych. Najcenniejsze oleje to te tłoczone na zimno (temperatura do 40 stopni) i nie rafinowane. Łatwo rozpoznać je po żółto-zielonym kolorze. Na etykiecie natomiast warto szukać zapisu Cannabis sativa (Hemp) Seed Oil.

Olej konopny - właściwości

Spośród wszystkich olejów roślinnych, olej konopny jest zdecydowanie jednym z najlepszych z punktu widzenia właściwości pielęgnacyjnych, Jego skład to niemal w 80 procentach nienasycone kwasy tłuszczowe, a szczególnie kwas linolowy z grupy omega-6 i omega-3. Co więcej, ich proporcje zapewniają prawidłowy metabolizm lipidów.

Olej konopny to również inne kasy, do których należą: kwas palmitynowy, oleinowy, gamma-linolenowy. To także proteiny, aminokwasy, karoten, fosfolipidy, fitoserole, minerały  oraz witaminy A, D, E i K. Nie wyczerpuje to składu oleju konopnego, który zawiera inne substancje biologicznie czynne o właściwościach, regenerujących, przeciwzapalnych, antyseptycznych, antyoksydacyjnych i chroniących przed słońcem. Należą do nich canabidol, terpenol i tokoferol. To właśnie ten wyjątkowy skład sprawia, że kosmetyki z olejek konopnym wykazują tak dobre właściwości pielęgnacyjne.

Kosmetyki z olejem konopnym - zastosowanie

Olej z konopi może być składnikiem balsamów do ciała, kremów do twarzy, mydeł czy balsamów przeciwsłonecznych. Poleca się go szczególnie do kosmetyków na zimę z uwagi na niską temperaturę krzepnięcia. Odpowiedni jest dla każdego rodzaju cery, dojrzałej, zniszczonej, wrażliwej, suchej, którą nawilża i tłustej z tendencjami do trądziku, bowiem reguluje wydzielanie sebum. Dodawany jest do emoliów dedykowanych skórze z problemami, a także do kosmetyków dla niemowląt.

Kosmetyki z olejek konopnym to przede wszystkim sposób na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Dzięki zwartości tłuszczów z grupy omega zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, a także chronią ją przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak mróz, wiatr czy słońce. Pełnią rolę naturalnego filtru przed działaniem promieni UV. Dzięki zdolności uzupełniania braków w strukturze cementu międzykomórkowego, kosmetyki te są w stanie poprawić funkcje ochronne naskórka, zmniejszają utratę wody i uelastyczniają go. Co więcej, olej konopny odżywia skórę i poprawia jej koloryt. Ma także działanie przeciwzmarszczkowe i regeneracyjne, jednak nie tylko wygładza skórę - jest w stanie również ją zmiękczyć.

Olej konopny w kosmetykach to nie tylko piękniejsza cera. Kosmetyki te bardzo dobrze radzą sobie z uciążliwymi schorzeniami, do których należą atopowe zapalanie skóry, łuszczyca i egzema. Przy AZS i alergiach skórnych oleje konopne niwelują świąd, a podrażnienia i przebarwienia stają się mniej widoczne. Dzięki regulacji wydzielania sebum natomiast, olej konopny wspomaga leczenie trądzikowych zmian zapalnych.

Kosmetyki z olejek konopnym to także niezwykłe oddziaływanie na włosy. Stosowane na skórę głowy, stymulują wzrost włosów, a stosowane bezpośrednio na nie - dodają im blasku i ułatwia rozczesywanie. Oprócz stymulowania wzrostu włosów, olej konopny może również przyspieszyć wzrost paznokci.

Kosmetyki z olejem konopnym to przede wszystkim wszechstronne działanie i idealne rozwiązanie dla każdego - niezależnie od wieku czy rodzaju cery. Pomogą odzyskać młodość, zniwelują choroby i zapewnią ochronę niezbędną skórze.

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz