Olejek pichtowy z jodły syberyjskiej to środek wykorzystywany przez Rosjan zamieszkujących tereny Syberii. Srogi klimat sprawił, że pobudzające krążenie właściwości preparatu były szczególnie pożądane. Wraz z biegiem czasem stało się jasne, że wykazuje on znacznie więcej prozdrowotnego działania, niż początkowo przypuszczano. Poprawa odporności, usunięcie stanów zapalnych czy opóźnienie starzenia to nie jedyne zalety, którymi wyróżnia się olejek pichtowy.
Czym jest pichtowy olejek?
Olejek pichtowy jest wytwarzany z młodych pędów sosny syberyjskiej lub jodły. W jego składzie znajdują się przede wszystkim takie substancje jak kamfen czy octan bornylu. Został odnaleziony przez Rosjan obecnych na terenie Syberii, którzy poszukiwali naturalnych sposobów na łagodzenie dolegliwości zdrowotnych.
Olejek pichtowy — właściwości
Specyfik wykazuje całe spektrum właściwości, które można uznać za pożądane. Bez wątpienia do najważniejszych z nich należą działanie antybakteryjne, grzybobójcze i antywirusowe. Takie połączenie sprawia, że olejek pichtowy może być stosowany w walce z infekcją o każdym podłożu.
Tonizacja i regeneracja skóry pozwalają na szybkie uporanie się ze stanami zapalnymi. Z tego względu preparat jest wykorzystywany przy leczeniu trądziku i ogranicza powstawanie kolejnych zmian skórnych. Po olejek pichtowy warto sięgnąć również przy niewielkich stłuczeniach, gdyż niweluje obrzęk i zmniejsza ból.
Naturalny antyoksydant zostanie doceniony przez wszystkie panie, które pragną zachować młody wygląd. Substancje zawarte w olejku pichtowym neutralizują działanie wolnych rodników, opóźniając starzenie. Regularne stosowanie zapobiega tworzeniu się nowych zmarszczek i zapewnia optymalne napięcie skóry.
Olejek pichtowy bywa wykorzystywany w walce z chorobami obejmującymi kości, stawy i mięśnie. Stanowi ukojenie dla osób zmagających się z reumatyzmem, bólami kręgosłupa oraz pleców. Przyspiesza regenerację nie tylko skóry, ale także innych uszkodzeń, np. złamań lub stłuczeń.
Olejek pichtowy — na co pomaga?
- olejek pichtowy na włosy — wykorzystany w formie wcierki pomaga pozbyć się wszelkich bakterii i pozostałych drobnoustrojów. Antyseptyczne działanie preparatu likwiduje łupież, swędzenie i pieczenie głowy, a także występujące na niej stany zapalne. Pobudzone cebulki rozpoczną produkcję kolejnych, silniejszych włosów. Co więcej, olejek pichtowy zapobiega wypadaniu włosów i ich nadmiernemu przetłuszczaniu.
- olejek pichtowy na twarz - przyspiesza regenerację, poprawia elastyczność skóry i wycisza ją, pozbywając się przebarwień. Opóźnia działanie wolnych rodników, dlatego przeciwdziała zmarszczkom i spowalnia proces starzenia. Jak stosować olejek pichtowy na twarz? Najpopularniejszym sposobem jest dodanie kilku kropel preparatu do ulubionego kremu na noc. Można używać go także jako tonizatora, który uspokoi cerę i zamknie rozszerzone pory.
- olejek pichtowy na zaskórniki — osoby zmagające się z zaskórnikami powinny rozważyć stosowanie olejku pichtowego. Działanie antyseptyczne ułatwia pozbycie się wszelkich niedoskonałości i odzyskanie pięknego wyglądu skóry.
- olejek pichtowy na trądzik — właściwości odkażające oraz antybakteryjne sprawiły, że specyfik świetnie sprawdza się przy cerze trądzikowej. Minimalizuje stan zapalny, zmniejsza obszar występowania pryszczy i koi skórę.
- olejek pichtowy do ciała — produkt może być stosowany nie tylko na włosy czy twarz, ale także na całej powierzchni ciała. Dzięki swoim właściwościom jest wykorzystywany podczas leczenia wielu zmian skórnych, łącznie z łuszczycą.
Komentarze (0)
Nowy komentarz