Nowy, innowacyjny produkt dla kobiet- kubeczki menstruacyjne

Nowy, innowacyjny produkt dla kobiet- kubeczki menstruacyjne

Kubeczek menstruacyjny jest pewną nowością, która stopniowo staje się coraz popularniejsza. Jest to produkt, który stanowi sensowną alternatywę dla stosowania podpasek higienicznych oraz tamponów podczas miesiączki. Został on stworzony z myślą o tym, aby kobiety mogły czuć się znacznie bardziej komfortowo podczas cyklu menstruacyjnego, a dodatkowo dzięki temu, że kubeczek jest produktem wielorazowego użytku, nie jest konieczne produkowanie aż tylu odpadów, jak mamy z tym do czynienia w przypadku jednorazowych artykułów higienicznych. Nawet jeśli niektóre panie na początku z rezerwą podchodzą do tego produktu, z czasem coraz więcej kobiet przekonuje się do jego stosowania. 

Czym są kubeczki menstruacyjne? 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że są to produkty przyjazne naszej skórze, które wykonuje się z miękkiego, hipoalergicznego silikonu medycznego. Dlatego też bardzo często kobiety decydują się na korzystanie z tego produktu, gdyż ma on tak prosty skład, w przeciwieństwie do materiałów, jakie wykorzystuje się do produkcji podpasek czy tamponów. W przypadku kubeczka menstruacyjnego nie ma mowy o żadnych środkach wybielających, dodatkach zapachowych, barwnikach czy też o kleju. Twórcy tego produktu wychodzą bowiem z założenia, że jeśli jest to produkt, który regularnie ma być stosowany wewnątrz ciała, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na to, z czego jest on wykonywany. Kubeczki menstruacyjne są więc całkowicie wolne od wszelkiego rodzaju chemicznych dodatków, warto też wspomnieć o tym, że przy ich stosowaniu mamy minimalne ryzyko wystąpienia TSS, czyli zespołu wstrząsu toksycznego. 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar? 

Kubeczki menstruacyjne mogą mieć różne rozmiary w zależności od ich producenta. W wielu przypadkach będziemy mieć do czynienia z dwoma podstawowymi rozmiarami- mniejszym i większym. Rozmiar mniejszy będzie odpowiedni dla pań, które jeszcze nie rodziły lub też rodziły, ale przez zastosowanie cesarskiego cięcia. Większy rozmiar natomiast zazwyczaj kupują kobiety, które są już po porodzie siłami natury. Często też kubeczki dostępne są w kilku rozmiarach opisanych od S do XL. Szersza gama rozmiarów pozwala bardziej precyzyjnie dopasować wielkość kubeczka zarówno pod kątem obfitości okresów oraz jeśli chodzi o rozmiar pochwy. 

Jak wygląda aplikacja tego produktu?

Bezpośrednio po zakupie kubeczka, można go od razu zacząć regularnie używać. Jego aplikacja jest bardzo prosta, chociaż możliwych jest kilka technik. Pierwszą z nich jest zawinięcie kubeczka w kształt litery C, drugą jego zwinięcie na kształt litery S, a trzecią opcją jest zawijanie jego krawędzi maksymalnie do środka. O ile pierwsza aplikacja może być trudna, o tyle z biegiem czasu można przekonać się o tym, że nie jest to wcale skomplikowane. Można pomóc sobie lekko zwilżając produkt wodą. Natomiast niektóre kobiety porównują to do pierwszej w życiu aplikacji tamponu. Kubeczek wewnątrz ciała tworzy niewielkie podciśnienie, które sprawia, że jest on stabilnie i bezpiecznie osadzony w jednym miejscu, tam też rozwija się, aby w jego wnętrzu mogła swobodnie gromadzić się krew. Jedną z podstawowych obaw kobiet, co do stosowania tego produktu jest właśnie obawa o to, czy kubek nie poruszy się lub nawet czy nie wypadnie. Nie ma się jednak czego obawiać- ze względu na umiejscowienie kubeczka, pojawiająca się krew menstruacyjna będąc w podciśnieniu w ogóle nie ma kontaktu z powietrzem. Ma to bardzo wiele zalet, między innymi mamy zapewnioną higieniczność takiego rozwiązania, ale i antybakteryjność oraz fakt, że nie pojawiają się żadne nieprzyjemne zapachy. 

Jak w praktyce wygląda użytkowanie kubeczka menstruacyjnego? 

Kubeczki menstruacyjne zazwyczaj mają pojemność większą niż jakiekolwiek podpaski czy tampony, które można znaleźć na rynku. Dlatego też niejednokrotnie można nosić je nawet przez cały dzień i całą noc, co daje ogromny komfort korzystania z takiego właśnie rozwiązania, gdyż wystarczają na aż 12 godzin ochrony przed przeciekaniem. Kubeczek menstruacyjny w swoim założeniu jest produktem wielorazowego użytku. Oznacza to, że jeden egzemplarz spokojnie może posłużyć na kilka lat regularnego użytkowania. Dzięki temu jest to rozwiązanie przyjazne dla naszej planety i dla środowiska naturalnego- nie zaśmiecamy planety produktami jednorazowego użytku, które już po krótkim czasie użytkowania stają się śmieciami. To, co na pewno warto jeszcze wiedzieć to fakt, że w przypadku regularnego użytkowania kubeczka warto regularnie go dezynfekować. Można to robić zawsze na początku miesiączki oraz zaraz po jej zakończeniu. Warto też zdezynfekować świeżo zakupiony produkt, jeszcze przed jego pierwszym użyciem. 

Kubeczki menstruacyjne zostały stworzone z myślą o kobietach oraz o tym, aby podczas okresu zapewnić im jak najwięcej wygody. Decydując się na zakup takiego kubeczka warto skorzystać z oferty renomowanych producentów, którzy specjalizują się właśnie w takich produktach. Sprawdzając ofertę rynkową być może zainteresują nas także specjalne wersje takiego kubeczka, np. wersja soft, która ma delikatniejszą budowę lub też wersja dedykowana paniom uprawiającym sport. Najważniejsze, aby produkt ten faktycznie był wygodny, zapewniał jak najlepszą ochronę i aby jego aplikacja nie sprawiała zbyt wielu problemów. 

 

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz