Olejek laurowy - właściwości i zastosowanie. Kiedy sięgnąć po olej laurowy?

Olejek laurowy jest wytwarzany z drzewa laurowego, zwanego również wawrzynem szlachetnym. To preparat o silnych właściwościach antyseptycznych, które zagwarantowały mu wysoką pozycję w medycynie naturalnej. Jest wykorzystywany do walki z trądzikiem, łuszczycą i innymi chorobami skóry. Jego działanie może okazać się ratunkiem także przy łamliwych włosach i paznokciach oraz pogorszonym stanie zdrowia. Kiedy olejek laurowy przynosi ulgę i dlaczego należy mieć go pod ręką?

Jak powstaje olejek laurowy?

Aromatyczny olejek eteryczny jest pozyskiwany z owoców wawrzynu. Wyróżnia go silnie ziołowo-korzenny zapach, do którego jednak łatwo przywyknąć. Ze względu na delikatne substancje zawarte w preparacie, produkty z jego dodatkiem mogą być wykorzystywane bezpośrednio na skórę, nie podrażniając jej.

Olejek laurowy - właściwości

Obecne w olejku laurowym związki biologiczne zostały docenione dzięki licznym właściwościom prozdrowotnym. Jego działanie włączono do medycyny naturalnej już setki lat temu, kiedy to odkryto, w jak wielu dolegliwościach pomaga. Wykazuje on działanie:

  • dezynfekujące
  • oczyszczające
  • przeciwbakteryjne
  • przeciwzapalne
  • przeciwgrzybicze
  • rozkurczowe

Ze względu na jego cechy, olejek laurowy jest wykorzystywany w kosmetologii i pielęgnacji skóry. Pomaga zwalczać zapalenia, łagodzi obrzęki i minimalizuje objawy przeziębienia. Może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, dlatego właściwości preparatu oddziałują kompleksowo na cały organizm.

Olejek laurowy - na co pomaga?

Olejek laurowy do włosów

Wypadające i łamliwe kosmyki to jeden z najczęstszych kompleksów u pań. Dążąc do zadbanej fryzury, możemy skorzystać z naturalnych produktów wspomagających ich wzrost i poprawiających kondycję. Olejek laurowy do włosów ogranicza produkcję sebum, tym samym minimalizując przetłuszczanie się włosów. Ponadto jego regularne stosowanie ułatwia zatrzymanie wypadania kosmyków.

Używanie preparatu na skórę głowy umożliwia także walkę z takimi dolegliwościami, jak łupież czy łuszczyca. Warto dodać kilka kropel oleju do maski do włosów lub zmieszać go z innym olejem, by uzyskać najlepsze efekty.

Olejek laurowy na stawy

Stosowany zewnętrznie, olejek laurowy na stawy może przynieść ulgę w przewlekłych bólach. Największą skuteczność wykazują maści z dodatkiem cennego składnika. Preparat wmasowany w obolałym obszarze rozluźnia i łagodzi objawy, dzięki czemu konsument może oczekiwać zmniejszonego obrzęku i zminimalizowanych dolegliwości bólowych. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie, produkt rzadko wywołuje reakcje alergiczne, dlatego może być stosowany także przez osoby starsze z mniej odporną skórą.

Pielęgnacja skóry z olejkiem laurowym

Antyseptyczne, oczyszczające i przeciwbakteryjne właściwości olejku laurowego sprawiły, że został on wykorzystany również w pielęgnacji skóry. Jest stosowany głównie przy trądziku i pozostałych zmianach skórnych o podłożu bakteryjnym lub wirusowym. Jego regularne użytkowanie pozwala na zawężenie obszaru, na którym występują niedoskonałości.

Drobne wypryski i nierówności mogą być zlikwidowane poprzez stworzenie domowej maseczki na twarz z olejkiem. Warto zmieszać go z ulubioną glinką, by wzmocnić jej efekt. Co więcej, właściwości przyspieszające regenerację sprawiają, że niewielkie ranki na twarzy również zostaną zagojone.

Olejek laurowy z kurkumą - zastosowanie

Klasyczny olejek laurowy, pomimo interesującego składu, może zostać ulepszony. Zmieszany z kurkumą wspiera funkcjonowanie organizmu i przynosi dodatkowe korzyści. Takie połączenie usprawnia układ nerwowy, przynosząc ukojenie i wyciszając ciało. Co ważne, olejek kurkumowy charakteryzuje się działaniem antyoksydacyjnym, które spowalnia procesy starzenia.

Olejek laurowy wzbogacony o kolejne składniki okazuje się przydatny również dla całego układu ruchu. Wzmacnia stawy i kości, dlatego może być polecany osobom aktywnym fizycznie oraz starszym.

Połączenie obu preparatów znalazło swoich zwolenników wśród pacjentów zmagających się z niestrawnościami, wzdęciami i innymi problemami układu trawiennego. Zażywanie olejku laurowego z kurkumą przyspiesza metabolizm, wiąże szkodliwe produkty przemiany materii oraz pobudza apetyt.

Olejek laurowy - jak stosować?

Sposób stosowania olejku laurowego powinien być dopasowany do naszych osobistych preferencji, możliwości, a także dolegliwości, z którą się zmagamy. Szeroki wybór produktów sprawił, że obecnie każda osoba zainteresowana właściwościami ekstraktu może odnaleźć preparat, którego użytkowanie będzie czystą przyjemnością.

Olejek laurowy do picia

Delikatny skład produktu przyczynił się do możliwości spożywania go wraz z posiłkiem. Płynna formuła ułatwia wchłanianie się preparatu, przyspieszając jego działanie. Zawarte w kroplach substancje powinny być zażywane zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej oznacza to przyswajanie olejku ok. 2-4 razy dziennie. Wygodna forma umożliwia proste i szybkie przyjęcie wymaganych dawek.

Produkt w płynie to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy pragną wesprzeć swój organizm od wewnątrz. W przeciwieństwie do tabletek czy kapsułek, taka formuła może być wykorzystana przez osoby wykazujące trudności z połykaniem suplementów. Dodatkowo smak olejku laurowego do picia często bywa likwidowany dzięki jego zmieszaniu z ulubionym posiłkiem.

Olejek laurowy do inhalacji

Aromaterapia z wykorzystaniem olejku laurowego zyskała grono sprzymierzeńców, którzy doceniają go jako środek na przeziębienie. Gdy dotrze do dróg oddechowych, łagodzi powstałe w nich zapalenie i ułatwia oddychanie. Minimalizuje ból w klatce spowodowany chorobą i pozwala na szybszy powrót do zdrowia.

Zwolennicy korzystają również z wpływu olejku laurowego na gardło. Zmniejsza stan zapalny, obrzęki i opuchliznę. Działa również przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, dlatego inhalacje z jego wykorzystaniem ułatwiają pozbycie się infekcji.

Olej laurowy w mydle

Włączenie preparatu do codziennej pielęgnacji pozwala na uzyskanie gładkiej i oczyszczonej skóry, pozbawionej wszelkich niedoskonałości. Oprócz balsamów, do których możemy dolać kilka kropel produktu, popularnością cieszy się również olej laurowy w mydle - aleppo.

Naturalny środek myjący to świetny sposób na otrzymanie pożądanych efektów bez nadmiernego wysiłku. Wystarczy, że dotychczasowe mydło zastąpimy jego wzbogaconym odpowiednikiem aleppo, a już po kilku tygodniach stosowania zauważymy pierwsze efekty. Na korzyść mydeł aleppo działa również jego niepowtarzalny zapach, silnie kojarzący się z przyrodą i łonem natury.

Olejek laurowy do smarowania

Wśród sposobów na zewnętrzne stosowanie oleju laurowego nie zabrakło kremów wzbogaconych o jego formułę. Przyjemna konsystencja dobrze rozprowadza się po skórze, dokładnie w nią wnikając. Oddziałuje bezpośrednio na źródło bólu, dlatego krem z olejkiem laurowym jest wykorzystywany przede wszystkim przez osoby zmagające się z bólami stawów czy kości.

Na ulgę mogą liczyć także ci, którzy walczą z chorobami skórnymi. Precyzyjnie rozsmarowany krem regeneruje naskórek od wewnątrz, likwidując zmiany skórne i zapobiegając tworzeniu się kolejnych.

Polecane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...