Olejki do twarzy - naturalna i zdrowa pielęgnacja

Olejki to bardzo modny i popularny temat. Coraz więcej osób szuka produktów naturalnych, pozbawionych sztucznych dodatków, a olejki idealnie wpasują się w ten trend. Na pewno słyszałyście o olejowanie włosów, dziś zajmiemy się olejkami do twarzy. To świetny sposób na odmłodzenie skóry, nadanie jej blasku i zniwelowanie oznak starzenia.

Jakie olejki do twarzy stosować?

Naturalne olejki to bardzo dobry sposób na kompleksową pielęgnację twarzy, ale musimy pamiętać, że każda z nas ma inną cerę i inne wymagania. Olejki, aby przyniosły oczekiwane rezultaty, muszą być dobrze dopasowane. Inne składniki potrzebuje cera tłusta, a inne sucha czy wrażliwa. Ważna jest również jakość stosowanych produktów. Najlepiej, gdy będziemy wybierać oleje tłoczone na zimno, nierafinowane. Dzięki temu będą bogate w składniki odżywcze, które poprawią stan skóry. Olejki są bardzo wrażliwe na światło, dlatego powinny być zapakowane w ciemne buteleczki. Ważne jest również to, jak będziemy je przechowywać. Aby nie straciły swoich cennych właściwości, po otwarciu najlepiej wstawić je do lodówki. Olejki do twarzy muszą być stosowane regularnie, bo tylko wtedy przyniosą widoczne efekty.

Olejki do twarzy - właściwości

Co daje nam stosowanie olejków do twarzy? Poznajmy ich działanie, które jest bardzo szerokie. 

  • Opóźniają procesy starzenia się skóry,
  • Poprawiają nawilżenie skóry,
  • Oczyszczają skórę z martwego naskórka,
  • Przyśpieszanie odnowę naskórka,
  • Zapewniają doskonale odżywienie skóry,
  • Poprawiają koloryt cery,
  • Zmniejszają widoczność zmarszczek,
  • Redukują widoczność przebarwień,
  • Usuwają podrażnienia i zmiany zapalne,
  • Poprawiają elastyczności skóry,
  • Regulują pracę gruczołów łojowych,
  • Zwiększają odporności na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Musimy pamiętać, że źle dobrany olejek może pogorszyć, zamiast poprawić stan cery. Skóra może zacząć się przetłuszczać, mogą pojawić się wypryski. Jeżeli nie chcesz popełnić błędu, przeczytaj przewodnik i wybierz idealny olejek do twarzy.

Olejek do twarzy z opuncji figowej – eliksir młodości

Olejek do twarzy z opuncji figowej ma wyjątkowe właściwości, dzięki którym nazywany jest naturalnym botoksem. Opuncja figowa doskonale poprawia napięcie i gęstość skóry, uzupełnia niedobór ceramidów, a także wspomaga regenerację warstwy lipidowej. Skóra po użyciu olejku robi się gładka, jędrna i dobrze nawilżona. Opuncja ma silne właściwości przeciwzapalne oraz regeneracyjne, dlatego produkuje się z niej olejek do twarzy na trądzik. Doskonale normalizuje pracę gruczołów łojowych, nie zapycha porów, nadaje się dla osób, które mają cerę tłustą i mieszaną. Olejek do twarzy na trądzik musimy odpowiednio aplikować na skórę. Najlepiej nakładać go na wilgotną twarz i nie przesadzać z ilością  Olejek do twarzy z opuncji figowej możemy stosować samodzielnie, ale równie dobrze możemy dodać go do ulubionego kremu lub maseczki.

Olejek z czarnuszki do twarzy - bogactwo witamin

Czarnuszka to roślina, która ma pozytywne działanie na cały organizm. Wykorzystywana jest do leczenia alergii, dolegliwości układu oddechowego i pokarmowego, doskonale wspiera pracę układu immunologicznego. Ma również rewelacyjny wpływ na stan naszej cery. Olejek z czarnuszki do twarzy ma bardzo dobre właściwości regenerujące, nawilżające oraz przeciwstarzeniowe. Zmiękcza skórę, przyśpiesza proces regeneracji naskórka oraz rozjaśnia cerę. Z tego powodu czarnuszka sprawdza się jako olejek do twarzy na przebarwienia. Jest również bardzo pomocna w leczeniu zmian trądzikowych, różnego rodzaju wysypek oraz stanów zapalnych skóry oraz oparzeń słonecznych. Olej z czarnuszki jest bogaty w witaminy A i E, nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień,

Olejek z malin do twarzy - młodość i jędrność 

Maliny są nie tylko smaczne i zdrowe, ale mają również zastosowanie w kosmetyce i pielęgnacji twarzy. Olejek z malin do twarzy jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega -3 i omega-6, które dbają o kondycję naszej cery, dobrze ją nawilżają, uelastyczniają i poprawiają barierę lipidową naskórka. Dzięki zawartości witaminy E olejek z malin wykazuje silne właściwości przeciwstarzeniowe. Stymuluje również wytwarzanie przez skórę kolagenu i elastyny. Jest uniwersalny, możemy go używać do cery dojrzałej,  suchej, ze skłonnością do podrażnień. Sprawdzi się także do cery tłustej i mieszanej, ponieważ nie zatyka porów i ma właściwości przeciwbakteryjne. Jest przydatny w leczeniu przebarwień, ponieważ ogranicza produkcję melaniny. Jest idealnym dodatkiem do maseczek czy serum.

Olejek z rokitnika do twarzy - młodość zamknięta w buteleczce

Rokitnik to jedna w roślin o doskonałych właściwością pielęgnacyjnych. Olejek z rokitnika do twarzy ma bogaty skład, jest pełen kwasów tłuszczowych, karotenoidów, witamin i antyoksydantów. Doskonale odżywia, nawilża i regeneruje skórę, ma również właściwości przeciwzapalne. Ma działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe, dlatego możemy go stosować do cery dojrzałej, przesuszonej, wymagającej regencji. Rokitnik idealnie nadaje się jako składnik olejku do twarzy na noc. W trakcie snu cenne składniki wnikają w skórę i rano budzimy się z gładką, wypoczętą i elastyczną cerą, która nabiera ładnego koloru. Pod wpływem regularnego stosowania drobne zmarszczki robią się mniej widoczne, twarz wygląda na młodszą. Olej z rokitnika możemy również wykorzystać do demakijażu twarzy, a także do regeneracji spowodowanej nadmiernym przesuszeniem. Świetnie sprawdzi się do pelengacji cery dojrzałej, suchej, a także cery naczyniowej.

Olejki to doskonały sposób na pielęgnacje naszej twarzy. Możemy stosować je jako zamiennik lub dodatek do kremu. Zawierają wszystkie niezbędne substancje, dzięki temu nasza cera otrzymuje potrzebne witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe. Co ważne, stosując olejki, żyjemy w zgodzie z naturą, ponieważ są w pełni naturalne i nie zawierają sztucznych dodatków.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...