Prezerwatywy - rozmiary, rodzaje, dobór

Prezerwatywy uchodzą za jedne z lepszych środków antykoncepcyjnych. Ich popularność nie spada nawet pomimo bezlitosnych statystyk, które inne metody stawia wyżej pod kątem skuteczności. Jednakże prezerwatywy to ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. To również szybkość użycia, łatwość stosowania i obojętność dla zdrowia. O niewielu innych metodach antykoncepcyjnych można to powiedzieć. Aby jednak móc w pełni cieszyć się seksem i nie unikać przy tym prezerwatyw warto wiedzieć, jakie wybrać.

Prezerwatywy - rozmiar uniwersalny nie istnieje

Przeglądając sklepowe półki trudno nie zauważyć pewnej prawidłowości: na opakowaniach prezerwatyw nie am rozmiarów. Długość i średnica nie są wymienione na froncie opakowania. Mogłoby się wydawać, że to nic dziwnego, w końcu zapewne niejeden nastolatek z ciekawości sprawdzał rozciągliwość prezerwatywy. Wydaje się niemal nieograniczona. A jednak rozmiar w tej sytuacji ma ogromne znaczenie. Aby go poznać, warto spojrzeć na informacje na odwrocie opakowania, gdzie umieszczone są dane na temat długości oraz średnicy prezerwatywy. Oba te parametry mają ogromne znaczenie. Odpowiednia długość to bezpieczeństwo stosowania - w końcu prezerwatywa musi obejmować cały członek, a penisy długości mają bardzo zróżnicowane. Odpowiednia średnica natomiast to przede wszystkim komfort mężczyzny, bo choć wśród gadżetów erotycznych można znaleźć uciskające nakładki czy pierścienie na penisa, to jednak nie takie jest zadanie prezerwatywy.

Producenci prezerwatyw szacują, że średnia długość członka to ok. 14 centymetrów w wzwodzie i zazwyczaj taką długość mają prezerwatywy. Większe rozbieżności można natomiast spotkać, porównując średnice prezerwatyw różnych producentów, a nawet prezerwatywy w ramach tej samej marki. Wielkości wahają od od jednego do nawet kilku milimetrów, co naprawdę czyni różnicę. Zupełnie osobną kategorią są natomiast prezerwatywy XL, large, czy jakkolwiek inaczej nazwane przez producenta. Są to specjalnie powiększone pod kątem średnicy i długości prezerwatywy, które będą wygodne dla hojniej obdarzonych mężczyzn. Nie warto jednak sięgać po nie, aby przypodobać się partnerce czy podnieść własną samoocenę. Zbyt duża prezerwatywa zsunie się podczas stosunku, a tym samym nie spełni swojego zadania. Jak zatem dobrać odpowiedni rozmiar? Testując i przymierzając. Odpowiednio dobrana prezerwatywa musi być wygodna.

Prezerwatywy - rodzaje i ich zastosowania

Ile istnieje rodzajów prezerwatyw? Wiele, a liczba ta nieustannie rośnie. Dzięki temu prezerwatywy przestają być wyłącznie środkiem antykoncepcyjnym, a stają się bardzo praktycznym gadżetem erotycznym. Do jednych z najbardziej znanych i budzących największe zainteresowanie należą prezerwatywy smakowe. Sięga się po nie w dwóch sytuacjach: w przypadku seksu oralnego, który chce się dodatkowo urozmaicić, a także z czystej ciekawości, bo w końcu czy lateks może "smakować"? Bogata gama smaków świadczy o tym, że najwyraźniej może.

Innym, równie popularnym rodzajem są prezerwatywy z wypustkami. To ukłon w kierunku kobiet, którym wypustki mają dawać odmienne odczucia i większą przyjemność. Prezerwatywy takie zastępują silikonowe nakładki na penisa i rzeczywiście zapewniają nieco odmienne doznania. Same wypustki również bywają bardzo zróżnicowane, dzięki czemu modele różnych producentów mocno się od siebie różnią. Co jednak ważne, z prezerwatyw takich należy zrezygnować w sytuacji niedawnych stanów zapalnych czy innych dolegliwości kobiecych, ponieważ mogą dodatkowo podrażnić wyleczone niedawno miejsca.

Prezerwatywy

Kolejnym rodzajem, który króluje na półkach, są prezerwatywy super safe lub ultracienkie. Te pierwsze są odpowiedzią na potrzeby osób obawiających się pęknięcia prezerwatywy. Mniej znanym faktem jest natomiast to, że prezerwatywy o większej grubości to dłuższy stosunek. W jakimś stopniu osłabiają one doznania partnera, dlatego może on dłużej. Inaczej jest z prezerwatywami cienkimi czy ultracienkimi. Ich wytrzymałość nie zostaje osłabiona pomimo zastosowania cieńszej warstwy lateksu, natomiast doznania partnera stają się wyraźniejsze, zupełnie jakby w ogóle nie miał na sobie prezerwatywy. Nietrudno się domyślić, że to jeden z ulubionych rodzajów mężczyzn.

Na powyższym nie kończą się rodzaje prezerwatyw. Chłodzące i rozgrzewające, real skin i inne. Fantazja producentów zdaje się nie mieć granic. Pozostaje tylko testować.

Prezerwatywa przed czym chroni

Prezerwatywa to popularna metoda antykoncepcyjna, jednak jej zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie partnerów przed niechcianą ciążą, ale również ochrona przed chorobami wenerycznymi, takimi jak kiła, chlamydioza czy rzeżączka. Pierwsza z nich uznawana jest za najgroźniejszą, gdyż daje poważne powikłania, a nieleczona może prowadzić do ślepoty, a nawet uszkodzenia mózgu. Prezerwatywy zabezpieczają także przez zakażeniem wirusem HIV, który prowadzi do rozwoju AIDS. Dzięki tej formie antykoncepcji mężczyzna może ochronić się również przed zakażeniem WZW (wirusowym zapaleniem wątroby) oraz grzybicą - chorobą wymagającą długotrwałego leczenia i skłonną do wielokrotnych nawrotów, skutkującą nawet bezpłodnością. Jedyny wirus, przed którym nie zabezpiecza prezerwatywa to HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego, który prowadzi do rozwoju raka prącia. Kondom nie jest w stanie ochronić mężczyzny przed zarażeniem, ponieważ nie zakrywa w całości potencjalnie zakażonego obszaru skóry - odsłania mosznę, odbyt i krocze, przez które mogą przedostać się drobnoustroje. 

Prezerwatywa ile daje pewności

Prezerwatywa to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Chociaż nie gwarantuje 100% skuteczności, to o ile jest użytkowana zgodnie z instrukcją obsługi, powinna stanowić skuteczną ochronę przed niechcianą ciążą czy zarażeniem chorobami wenerycznymi. Współczynnik zawodności prezerwatyw wyznaczany jest zarówno dla osób doświadczonych w stosowaniu tej metody antykoncepcji, jak i dla niedoświadczonych. Pary, które stosują prezerwatywy zgodnie z zaleceniami producenta muszą liczyć się z ryzykiem ciąży na poziomie 2-4 przypadków na 100 (w ciągu 12 miesięcy stosowania prezerwatyw jako jedynej formy antykoncepcji). W przypadku osób, które nie przestrzegają instrukcji prawidłowego użytkowania kondomów współczynnik zawodności wzrasta nawet do 12-15. 

Prezerwatywy - dodatkowe zabezpieczenie przed ciążą

Od jakiegoś czasu skuteczność prezerwatyw jako środka antykoncepcyjnego nieustannie wzrasta. Jest to wynik stosowania lepszych materiałów, jak i lepszych technik produkcji, ale nie tylko. Prezerwatywy plemnikobójcze stają się powoli normą. Dla przykładu, Durex wszystkie swoje modele od wewnątrz wyposaża dodatkowo w środek plemnikobójczy. Środek ten to większe zabezpieczenie przed ciążą, który dodatkowo jest wygodniejszy niż wszelkie kremy plemnikobójcze.

Prezerwatywy - nie tylko lateks

Uczulenie na lateks wbrew pozorom nie jest tak rzadkie jak mogłoby się wydawać. Z pewnością natomiast jest uciążliwe. Do niedawna było przez producentów prezerwatyw ignorowane, jednak obecnie można bez większych trudności znaleźć prezerwatywy bez lateksu. Wykonane są z materiałów, które charakteryzują się taką samą wytrzymałością, a przy tym bardzo często występują w wariancie "supercieńkie". Dzięki temu nawet alergicy będą mogli skorzystać z tej metody antykoncepcji. Szybkiej, wygodnej, dostępnej wszędzie. Po prostu godnej polecenia.

Prezerwatywy w medpak.com.pl

Polecane produkty

Komentarze (1)

    • PATRYCJA
    • 2020-02-03 01:43:00
    witam ja używam jako dodatkowe zabezpieczenie żel contragel u mnie jak do tej pory sprawdza się doskonale polecam serdecznie każdej kobiecie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...