Ranking kosmetyków do ciała. TOP 12 najlepszych produktów

Codzienna pielęgnacja ciała jest niezwykle istotna nie tylko z punktu naszego dobrego samopoczucia, ale również zdrowego i atrakcyjnego wyglądu skóry. Każdy zabieg pielęgnacyjny powinien składać się z trzech kroków, czyli złuszczania, oczyszczania i nawilżania. Regularnie wykonywane peelingi - najczęściej solne lub cukrowe - pozwalają nie tylko złuszczyć martwy naskórek, odświeżyć wygląd skóry, zmiękczyć ją i wygładzić, ale także ułatwić przenikanie składników aktywnych zawartych w aplikowanych później kremach i balsamach. Co więcej, energiczny masaż takich partii ciała, jak uda czy pośladki może bardzo korzystnie wpłynąć na jędrność i elastyczność tych okolic, a nawet znacząco zredukować widoczność cellulitu. Złuszczona, wygładzona skóra gwarantuje także znacznie lepszy efekt depilacji, pozwala uniknąć podrażnień i przedłużyć efekty usuwania włosków tradycyjną maszynką. Kolejny krok, czyli mycie ciała, to zabieg niezbędny, aby pozbyć się zanieczyszczeń oraz potu, jednak nie powinien być zbyt inwazyjny, gdyż może z łatwością doprowadzić do przesuszenia skóry, która zareaguje pieczeniem, swędzeniem i łuszczeniem się. Niezależnie od pory roku i rodzaju skóry nie powinniśmy zapominać także o jej regularnym nawilżaniu, a nawet natłuszczaniu za pomocą maseł, balsamów, mleczek i olejków, które uzupełnią wszelkie braki w warstwach skóry oraz ochronią ją przed nadmiernym wysuszeniem, pozwalając na dłużej zachować jej jędrność, elastyczność, miękkość i zdrowy wygląd. 

Jaki jest najlepszy kosmetyk do ciała?

Najlepszy kosmetyk do ciała to ten, który może pochwalić się krótkim, możliwie jak najbardziej naturalnym składem, opartym na wyciągach roślinnych, olejach, ziołach i minerałach. W przypadku myjących żelów i płynów do kąpieli powinniśmy unikać zatem bardzo silnych substancji powierzchniowo czynnych, takich jak SLS i SLES, które naruszają naturalną barierę ochronną naskórka, narażając go na przesuszenie i szybszą utratę jędrności. W ekologicznych i organicznych żelach pod prysznic zastąpiono te składniki bardziej delikatnymi substancjami, które myją skutecznie i delikatnie, a dodatkowo uzupełniono je również cennymi ekstraktami roślinnymi oraz olejkami eterycznymi, które wpływają korzystnie nie tylko na naszą skórę, ale także na dobre samopoczucie. Podobnie skomponowane są także peelingi do ciała, zawierające w swoim składzie nawilżające i regenerujące masła lub oleje roślinne oraz naturalne aromaty, które pobudzają i relaksują podczas każdej kąpieli. W musach, balsamach czy olejkach powinniśmy szukać z kolei wyłącznie składników nawilżających i regenerujących, takich jak olej konopny, ekstrakt z róży, masło shea, oliwa z oliwek, olej z pestek moreli, olej jojoba czy olej z awokado. Kosmetyki naturalne, które opierają swoje działanie na wyciągach roślinnych, olejach i minerałach dostarczają skórze witamin, przeciwutleniaczy i wielu innych substancji, niezbędnych dla jej zdrowego wyglądu, odporności na przesuszenie oraz zachowania jędrności i elastyczności. 

Jaki producent kosmetyków do ciała jest najlepszy?

Najlepszego producenta kosmetyków do ciała poznamy po składzie jego żelów, peelingów i balsamów, w którym nie znajdziemy parabenów, olejów mineralnych, konserwantów, sztucznych barwników i zapachów, ani silnych substancji myjących, które wysuszają i podrażniają skórę, zamiast zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia, regenerację i ochronę przed utratą wody. Im mniej składników w wybranym preparacie, tym większą możemy mieć pewność, że obok cennych substancji aktywnych, nie znalazły się w nim chemiczne związki o działaniu drażniącym lub przesuszającym. Doskonałymi kosmetykami do ciała są także produkty jednoskładnikowe, czyli czyste, zimnotłoczone i nierafinowane olejki znane z wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, które silnie regenerują i nawilżają skórę, a niekiedy działają na nią także rozjaśniająco, ujędrniająco i uelastyczniająco. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę także na pochodzenie poszczególnych składników, szukając oznaczeń mówiących o ekologicznych lub organicznych uprawach, wolnych od szkodliwych związków chemicznych. 

Polecane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...