Ranking preparatów z chromem. TOP 8 najlepszych suplementów z chromem

Chociaż chrom to tak zwany pierwiastek śladowy zbyt niska jego zawartość w organizmie może powodować całkiem pokaźne problemy. Pierwszym z nich są napady niepohamowanego, wilczego głodu. Niebezpodstawnie od wielu lat polecany jest podczas różnego rodzaju diet odchudzających. Warto jednak sięgnąć po niego zanim na skutek ogromnego apetytu pojawią się powody do stosowania takiej diety. Tusza albo jej brak widoczne są na pierwszy rzut oka, jednak perwiastek ten odpowiada także za inne funkcje organizmu – te bardziej odczuwalne niż widoczne. W związku z niedoborem chromu odczuwać można na przykład zmęczenie – nawet przy długim czasie snu albo zbyt silne pobudzenie połączone z nieuzasadnionym lękiem. Drażliwość oraz ciągłe huśtawki nastroju mogą być również zasługą zbyt niskiej ilości chromu w organizmie. A wisienką na torcie wśród tych wątpliwych atrakcji, jakie może zafundować organizmowi człowieka mała ilość tego pierwiastka, okazują się bóle głowy. Suplementy zawierające chrom przeznaczone są szczególnie dla osób zagrożonych cukrzycą, z problemami w przyswajaniu glukozy. Chrom naturalnie reguluje wytwarzanie insuliny. Niezależnie od tego, czy zapadła lekarska diagnoza, polecany jest po prostu osobom narażonym na długotrwały stres oraz spożywającym duże ilości cukru.

Jaki jest najlepszy suplement z chromem?

Wiele suplementów z zawartością chromu wzbogaconych jest również o inne substancje. Najczęściej chodzi o składniki wspomagające odchudzanie. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście zawartość chromu i jego proporcja w stosunku do pozostałych składowych danego suplementu jest zadowalająca. Chociaż istnieją tabletki przeznaczone do przyjmowania jedynie raz dziennie – to jest to opcja raczej dla zapominalskich. Wystarczy zastanowić się, czy lepiej dostarczać organizmowi większą dawkę rzadziej, czy mniejszą – za to częściej. Ten pierwiastek „dobrze czuje się” w towarzystwie witaminy B3, B6 oraz witaminy C. Co ciekawe – warto postawić na poprawę kondycji, ponieważ wysiłek fizyczny to także czynnik wpływający na znacznie lepsze przyswajanie chromu przez organizm. Podczas suplementacji tego pierwiastka unikać należy natomiast tłuszczów oraz tak zwanych związków fosforowych,znajdujących się między innymi w produktach typu: cola, mleko w proszku, zupki w proszku, sery topione, pieczywo, ciastka, lody, płatki śniadaniowe, dżemy. Chodzi o popularne konserwanty, których oznaczenia często rozpoczynają się osławioną już literą „E”.

Jaki producent chromu jest najlepszy?

Ceny suplementów z zawartością chromu wahają się od kilkunastu do nawet ponad stu złotych. Wszystko zależy od producenta, wielkości opakowania, jakości zastosowanego chromu oraz innych składników preparatu itp. Warto jednak zainwestować w suplement wysokiej jakości – zawierający jak najmniej tak zwanych substancji pomocniczych. Chrom organiczny w połączeniu z dodatkowymi substancjami, na przykład wspomagającymi odchudzanie, w preparatach renomowanych firm z pewnością również jest godny polecenia – w tym przypadku będą one także bardzo skuteczne. Jednak już wówczas, kiedy chrom jest głównym składnikiem suplementu zdecydowanie pomaga on w walce z nadwagą oraz niepotrzebnym stresem.

Ranking preparatów z chromem

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt dodany do ulubionych