Do demakijażu 

Jest 8 produktów.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Stosują go w ciągu dnia i rzadko kiedy zastanawiają się, jak kosmetyki wpłyną na stan ich skóry. Tymczasem nadużywanie makijażu może skończyć się przedwczesnym starzeniem się twarzy. Częściowo można tego uniknąć. Dobry demakijaż to podstawa dla każdej malującej się kobiety.

Mleczko do twarzy, mleczko do oczu, czyli po co to wszystko

Kosmetyki do demakijażu bardzo często mają postać mleczka. Wynika to przede wszystkim z jego gęstości. Kosmetyk do demakijażu zbyt płynny utrudniałby korzystanie z niego. Nie pomagałby także w usunięciu zanieczyszczeń, a jedynie rozmazywał makijaż po twarzy. Dlatego szukając produktu do demakijażu, raczej staraj się wybierać te o nieco większej gęstości. Zadziałają skuteczniej, a przy tym nawilżą i rewitalizują twarz po całym dniu noszenia makijażu.

Produkty do usuwania makijażu dzielą się często na takie do twarzy i do oczu. Z czego to wynika? Przede wszystkim powodem jest tusz do rzęs. To kosmetyk, który trudno usunąć. Dlatego zmycie go wymaga specjalnego produktu. Dzięki temu tusz zostaje dokładnie zmyty. Środek do demakijażu oczu powinien mieć jeszcze jedną istotną właściwość: powinien nie podrażniać oczu. Z tego powodu nie każdy produkt się sprawdzi. Ważne jest, żeby sięgnąć po środek dedykowany do mimo wszystko delikatnej skóry wokół oczu jak i ich samych. Tylko dzięki temu każdy wieczór nie będzie kończył się zaczerwienionymi oczami.

Oczyszczanie i pielęgnacja w jednym - to możliwe

Produkt do demakijażu przede wszystkim służy do usuwania resztek kosmetyków po każdym dniu. Na tym jednak nie musi kończyć się jego rola. Coraz częściej zadaniem produktów do demakijażu jest także dbanie o skórę. Dotyczy to jej odpowiedniego nawilżenia, a także rewitalizacji. Warto sięgnąć po takie "2 w 1", ponieważ wtedy wieczorna pielęgnacją skóry twarzy jest bardziej kompletna. W niektórych sytuacjach środek do demakijażu może nawet zastąpić krem na noc. Oczywiście nie zawsze, ale jednak wystarcząco często, żeby znacznie skrócić czas wieczornej toalety.

W przypadku produktów do demakijażu także warto sięgnąć po produkty dedykowane do określonego typu cery. Inny kosmetyk będzie dobrze reagował na cerę tłustą, a inny na cerę suchą. Wybranie odpowiedniego kosmetyku do demakijażu rozwiąże sporo problemow, a już na pewno nie pogłębi tych istniejących. Jeszcze ważniejszy jest wybór produktu w przypadku cery problematycznej. Skóra ze skłonnościami do trądziku czy wągrów wymaga naprawdę dobrego kosmetyku. Oczyszczenie musi być dogłębne, a makijaż należy usunąć bardzo dokładnie. Na szczęście również w takich sytuacjach można znaleźć dobry produkt do demakijażu.