Oczy i wzrok  Jest 48 produktów.

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów każdego człowieka, który - jednocześnie - codziennie wystawiany jest na próbę. Wszystko to za sprawą spędzania wielu godzin przed ekranem komputera, telewizora, bądź też komórki. Mocne, jasne i intensywne światło, w szczególności w nocy negatywnie wpływają na wzrok, z czasem pogarszając widoczność oraz męcząc oczy, dlatego też warto zadbać o nie, tak aby posłużyły nam przez długie lata, bez konieczności noszenia okularów.

Jak wybrać suplement diety na poprawę wzroku?

W trakcie wybierania suplementu diety przeznaczonego na poprawę wzroku, należy mieć na uwadze jego skład, a także zawarte witaminy. Niektóre suplementy bowiem posiadają różnego rodzaju składniki, takie jak selen, bądź cynk. Pierwszy z nich to pierwiastek występujący głównie w rybach oraz owocach morza. Jest on bowiem niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu oczu, a co więcej - bywa on jednym z podstawowych pierwiastków leczących zaćmę. Cyn z kolei stanowi jeden z najważniejszych mechanizmów antyoksydacyjnych każdego organizmu człowieka, dlatego też pozwala pozbyć się szkodliwych wolnych rodników z ustroju, a także wzroku. Cynk umożliwia oczom w szybki sposób przyzwyczajać się do ciemności. Niektóre produkty posiadają również witaminę A, którą charakteryzują silne właściwości przeciwutleniające, niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu zmysłu wzroku. Warto mieć także na uwadze, iż niedobór witaminy A może skutkować tak zwaną "kurzą ślepotą", ograniczającą w znacznym stopniu widzenie przy ograniczonym dostępie do światła. Jedną z najpotężniejszych i najsilniej działających składników jest witamina E, która zapobiega powstawaniu substancji toksycznych w organizmie, a także źle wpływających na wzrok.

Istnieją także produkty multiwitaminowe, które są mieszanką wszystkich składników niezbędnych do normalnego funkcjonowania wzroku każdego dnia. W zależności od potrzeb, istnieje możliwość zakupu opakowań zawierających nawet do 250 kapsułek. Co więcej - suplementy te posiadają różnorodną dawkę, na którą należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu.

Dla kogo dedykowane są suplementy diety poprawiające wzrok?

W głównej mierze suplementy diety, które pomagają poprawić wzrok są przeznaczone dla osób spędzających znaczną ilość czasu przed ekranem komputera, telefonu, bądź też telewizora, a nawet za kierownicą. W szczególności, troska i dbałość o własny wzrok leży w gestii osób zawodowo pracujących w dobrodziejstwami XXI wieku. Bez niezawodnego wzroku bowiem praca przy komputerze nie jest możliwa.