Trawienie  Jest 226 produktów.

Problemy z układem pokarmowym

Układ pokarmowy jest jednym z najistotniejszych elementów organizmu każdego człowieka. To właśnie przez niego przechodzi wszystko to, co jemy i w tym miejscu jest też przemienianie w energię, potrzebną do życia. Każda część ludzkiego ciała jest więc "zasilana" przez to, co zostanie wyprodukowane w układzie pokarmowym. Każde zaburzenie jego funkcjonowania może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a także samopoczucia człowieka. Problemy z przełykaniem, częsta zgaga i biegunka to tylko nieliczne z problemów, z jakimi borykać się może nawet, z pozoru, zdrowy człowiek. Często bowiem zdarza się, że ludzie mają zwiększone zapotrzebowanie na niektóre ze składników. Takie sytuacje mają miejsce, na przykład, podczas choroby, kiedy to cały organizm skupia się na walce z tym, co wywołało daną dolegliwość. To co jemy, a także sposób jedzenia będzie miało ogromny wpływ na to, jak będziemy funkcjonować.

Zapobieganie i zwalczanie zaburzeń układu pokarmowego

W układzie pokarmowym znajduje się nawet kilka kilogramów bakterii odpowiadających za prawidłowe jego funkcjonowanie i przemienianie pożywienia w budulec, który tworzy ciało człowieka. Każda zjedzona przez nas rzecz jest dostarczana do poszczególnych części organizmu, za pośrednictwem układu krwionośnego. Należy więc zwracać szczególną uwagę na odpowiedni dobór diety. Nie oznacza to jednak, że koniecznie musimy rezygnować z tego co lubimy. Wszystko bowiem jest nam potrzebne, ale w odpowiedniej dawce. To właśnie brak niektórych substancji może powodować problemy. Przykładem może być tutaj stosowanie antybiotyków, które wyniszczają florę bakteryjną. Powinniśmy uzupełnić ją za pomocą suplementów diety. Probiotyki pomogą w szybkim jej odbudowaniu. Często spotkać się też można z uczuciem pieczenia w gardle. Rozwiązaniem tego problemu może być wypicie zagotowanej zawiesiny z lnu. Co więcej pomoże ona również na problemy z wypróżnianiem, które mogą być skutkiem braku odpowiedniej dawki błonnika w diecie.

Kto może być narażony na podobne dolegliwości?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta- każdy z nas. Wszyscy bowiem odżywiamy się podobnie. Codziennie pozwalamy sobie na zbyt dużą dawkę cukru, która podobnie do antybiotyku, może zniszczyć florę bakteryjną, wypijamy wodę z kranu, której jakość jest mocno dyskusyjna, czy też odpuszczamy sobie jakiś standardowy posiłek w ciągu dnia. Wszystko to ma ogromny wpływ na układ pokarmowy. Odpowiednia suplementacja pozwoli jednak na zapobiegnięcie występowania przykrych skutków naszych niedopatrzeń.