Dla mamy  Jest 22 produktów.

Niedawno urodziłaś dziecko? Witamy w gronie młodych mam! Teraz dziecko jest dla Ciebie najważniejsze, jednak nie możesz zapominać o sobie. Ważne jest zadbanie o odpowiednią pielęgnacje swojego ciała, które po porodzie ma inne potrzeby. Pomogą w tym nasze artykuły higieniczne oraz kremy.

Artykuły higieniczne

Kobiety rozpoczynają korzystanie ze środków higieny już w wieku nastoletnim, podczas miesiączki. Po ciąży młodej mamie niezbędne będą podkłady poporodowe, które są ultra chłonne. W okresie połogu często dochodzi do krwawienia, wydzielania się większej ilości śluzu, czy w niektórych przypadkach resztek łożyska. Podkłady zapewniają komfort, ponieważ przy ich stosowaniu nie ma już konieczności codziennego prania pościeli. Są cienkie, dzięki czemu nie przeszkadzają podczas snu. Korzystanie z nich jest bardzo proste, ponieważ wystarczy położyć je pod sobą, na wysokości bioder. Taka mata jest ultra chłonna, co minimalizuje niemal do zera prawdopodobieństwo przeciekania. Dodatkowo przez wykonanie z miękkiego tworzywa nie powodują odparzeń, otarć. 

Wkładki laktacyjne zapewniają świeżość i poczucie suchości cały czas. Podczas karmienia piersią, zdarza się, iż kobietom z piersi wycieka pokarm. Takie wkładki zapobiegają powstawaniu krępujących i nieestetycznych plam. Posiadają wkład żelujący oraz warstwę izolującą wilgoć - to dzięki niej unikamy nieprzyjemnego uczucia wilgotności. Struktura jest przewiewna, tak, aby zapewnić dopływ powietrza. Korzystanie z nich jest łatwe - wystarczą samoprzylepne paski, w które wyposażone są wkładki. Należy bezwzględnie pamiętać, aby często je wymieniać!

Chusteczki nawilżane są kierowane zarówno do matek jak i dzieci. Znajdują wykorzystanie w pielęgnacji ciała kobiecego (przetarcie piersi, czy miejsc intymnych). Dla dzieci są niezastąpione podczas zmiany pieluszki. Delikatnie czyszczą, ale również dbają delikatną skórę. Nie posiadają w składzie alkoholu, dzięki czemu są bezpieczne. Dodatek odpowiednich składników, sprawia, że są bardzo łagodne.

Pielęgnacja ciała i piersi

Kobiecy organizm w okresie połogu oraz karmienia piersią jest wystawiony na różne czynniki. Kobiece brodawki są często poranione, pękają. Zapobiegnie temu (jak również wyleczy) krem na brodawki. Dzięki dodatku lanoliny łagodzi i zapobiega podrażnieniom i pękaniu. Bardzo ważne jest zadbanie o brodawki, ponieważ mogą sprawiać ból młodej mamie, a kolejne karmienia piersią będą bardzo nieprzyjemne - a przecież to cudowny sposób na bliskość z dzieckiem, więc czemu przez ból ją ograniczać?