Artykuły kosmetyczne  Jest 1 produkt.

Codzienna higiena to pielęgnacja oparta na kosmetykach i akcesoriach, dzięki którym oczyszczanie skóry jest nie tylko skuteczne, ale i delikatne. Wybór artykułów kosmetycznych powinien być zatem dobrze przemyślany, zwłaszcza, kiedy zabiegi dotyczą dzieci i niemowląt. Ich cienka, wrażliwa skóra jest wyjątkowo podatna na zaczerwienienia, reakcje alergiczne i podrażnienia, dlatego warto pielęgnować ją wyłącznie produktami naturalnego pochodzenia, najlepiej ekologicznymi i organicznymi. Wybierając artykuły kosmetyczne, sięgaj zatem po waciki, patyczki i chusteczki z wyłącznie materiałów biodegradowalnych.

Artykuły kosmetyczne idealne dla wrażliwej skóry dzieci

Podczas codziennej higieny nietrudno o podrażnienia. Źle dobrany płyn do kąpieli, szampon do włosów czy też zbyt szorstkie płatki kosmetyczne - wszystko to sprawia, że delikatna skóra niemowląt może reagować zaczerwienieniem, pieczeniem i swędzeniem. Jeśli chcesz mieć pewność, że pielęgnujesz swoje maleństwo z odpowiednią troską, wybieraj dla niego artykuły kosmetyczne wyprodukowane z bawełny organicznej lub trawy bambusowej. Oba te surowce są w pełni hipoalergiczne, a bambus wykazuje dodatkowo naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Chusteczki bambusowe będą zatem idealnym wyborem przy katarze u niemowląt, a także u dzieci ze skórą wrażliwą. 

Artykuły kosmetyczne, a środowisko

Czy pomyślałaś kiedyś, ile kilogramów wacików, patyczków higienicznych i zwykłych chusteczek jednorazowych zużywasz w ciągu swojej opieki nad niemowlęciem? Kiedy wybierasz artykuły kosmetyczne, powinnaś wziąć pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo swojego dziecka, ale także środowiska. Tradycyjne produkty tego typu, wytwarzane z celulozy lub makulatury, produkowane są z udziałem chloru i innych związków chemicznych, które mają niekorzystny wpływ na stan wód oraz gleby. Chociaż rozłożą się stosunkowo szybko, to wydzielą przy tym duże ilości sztucznych substancji, które nie służą dobru planety, dlatego poszukując idealnych artykułów kosmetycznych, skłaniaj się ku tym organicznym lub ekologicznym, na przykład z czystej bawełny lub bambusu. 

Zabiegi pielęgnacyjne staną się znacznie przyjemniejsze dla Ciebie i Twojego maluszka, kiedy będziesz miała świadomość, że zadbałaś nie tylko o delikatność artykułów kosmetycznych, ale także o ich dobry skład i pochodzenie, które są gwarancją ich ekologiczności. Biodegradowalne artykuły kosmetyczne są jednocześnie bezpieczniejsze i wygodniejsze w stosowaniu, ponieważ możesz bez obaw wyrzucać je wraz z odpadami organicznymi.