Patyczki higieniczne


Małe dzieci, a zwłaszcza noworodki, wymagają szczególnie troskliwej opieki. Niezbędne kosmetyki i akcesoria przeznaczone do codziennej pielęgnacji, muszą być delikatne, hipoalergiczne i nieuczulające. Dotyczy to nie tylko płynów do kąpieli, balsamów i kremów, ale także takich akcesoriów, jak chusteczki, waciki czy patyczki kosmetyczne. Ponieważ mają one bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą maluszka, powinny być dla nich równie bezpieczne, dlatego niezwykle ważne jest to, z czego dane akcesoria są wyprodukowane. 

Patyczki kosmetyczne są niezbędne w pierwszych tygodniach życia dziecka

Przez pierwsze kilka tygodni po narodzinach dziecka patyczki kosmetyczne są niezbędne nie tylko do delikatnego, lecz dokładnego oczyszczania zewnętrznych części małych uszu, ale także do dokładnej pielęgnacji kikuta pępowinowego oraz samego pępka. Regularne oczyszczanie i osuszanie tych okolic warunkuje prawidłowe gojenie, dlatego warto bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich i pielęgnować pępek dziecka przynajmniej raz dziennie, najlepiej po kąpieli. Patyczki kosmetyczne to narzędzia bardzo precyzyjne, dzięki czemu bez trudu doczyścisz nimi wszelkie zakamarki, usuwając z nich bakterie oraz nadmiar wody. W taki sposób kikut odpadnie znacznie szybciej, a opieka nad maluchem stanie się bardziej komfortowa.

Ekologiczne patyczki kosmetyczne 

Pochodzenie patyczków kosmetycznych również ma znaczenie. Jeśli zależy Ci na tym, aby były one naprawdę czyste, wolne od GMO, pestycydów i innych środków chemicznych, powinnaś wybierać wyłącznie te wyprodukowane z organicznej bawełny. Jest ona surowcem ekologicznym, który bardzo szybko ulega biodegradacji, a dodatkowo można wyrzucać ją zarówno do kanalizacji, jak i do kompostownika, ponieważ rozkładając się, nie emituje szkodliwych dla środowiska substancji. Co więcej, jest niezwykle miękka i aksamitna w dotyku, dzięki czemu codzienne zabiegi pielęgnacyjne będą dla Twojego dziecka rytuałem, który sprawi mu przyjemność.

Patyczki kosmetyczne to jeden z tych artykułów higienicznych, których podczas pielęgnacji malucha w jego pierwszych miesiącach życia zużywa się naprawdę wiele. Warto zatem zadbać, aby tak jak pieluszki czy chusteczki nawilżane, były to produkty ekologiczne i biodegradowalne, nie szkodzące środowisku. Skłanianie się ku naturze przynosi wiele korzyści, zarówno dla otaczającej nas przyrody, jak i dla Twojego dziecka, które zasługuje na najlepszą pielęgnację. Wolne od zanieczyszczeń akcesoria kosmetyczne będą bowiem najdelikatniejsze dla jego wrażliwej skóry i najbezpieczniejsze dla środowiska naturalnego. 

Produkt dodany do ulubionych