Płatki kosmetyczne


Codzienna pielęgnacja noworodka i niemowlęcia to czynność, do której rodzice przygotowują się na długo przed porodem. Istotna jest nie tylko jej technika, ale także produkty, których do niej używamy. Podczas oczyszczania okolic pieluszkowych, stosujemy chusteczki nawilżane o naturalnym składzie, a myjąc całe ciało podczas kąpieli, korzystamy z łagodnych płynów i mięciutkiej gąbki. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza buzia dziecka, której skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia. Podczas pielęgnacji tych okolic używamy wyłącznie czystej przegotowanej wody, naparu z rumianku lub roztworu soli fizjologicznej, które aplikujemy na czysty i delikatny płatek kosmetyczny. Odpowiednim wacikiem możesz swobodnie oczyścić nawet oczy noworodka, dbając o zapewnienie mu pełnego komfortu.

Płatki kosmetyczne do oczyszczania buzi dziecka

Regularne mycie twarzy noworodka lub niemowlaka pozwala zadbać o dobrą kondycję skóry i szybciej pozbyć się takich problemów, jak chociażby trądzik niemowlęcy. Bardzo istotna jest w tym przypadku technika mycia skóry, a zwłaszcza oczu, w kącikach których gromadzi się naturalna wydzielina. W tym celu płatki kosmetyczne nasączamy roztworem soli fizjologicznej i przemywamy oczy dziecka w kierunku od zewnątrz do środka. Robimy to zawsze bardzo delikatnie, bez pocierania, często wymieniając wacik na nowy. Należy pamiętać, aby nigdy nie wykorzystywać tego samego płatka kosmetycznego podczas kilku zabiegów pielęgnacyjnych.

Delikatne i naturalne płatki kosmetyczne

Zabieg oczyszczania dziecięcej buzi nie będzie w pełni higieniczny i delikatny, jeśli nie zadbamy o odpowiednie akcesoria higieniczne. Kiedy chcesz mieć pewność, że skóra Twojego maluszka jest traktowana z należytą troską, wybieraj dla niego wyłącznie produkty ekologiczne, wolne od zanieczyszczeń i środków chemicznych. Płatki kosmetyczne z organicznej bawełny będą nie tylko hipoalergiczne i w pełni naturalne, ale także jedwabiście miękkie i delikatne, dzięki czemu po nasączeniu odpowiednim płynem, staną się idealnym narzędziem do oczyszczania wrażliwych oczu i skóry twarzy noworodka. 

Płatki kosmetyczne, których używasz do demakijażu mogą nie nadawać się do pielęgnacji skóry i oczu niemowlaka, jeśli ich pochodzenie nie jest w pełni ekologiczne. Powinnaś zatem przygotować dla swojej pociechy produkt stworzony specjalnie dla niej - naturalny, miękki i delikatny - dzięki któremu codzienne zabiegi staną się przyjemnością dla was obojga. Z dużych płatków kosmetycznych możesz korzystać także podczas przewijania, zawsze kiedy nagle zaskoczy Cię brak chusteczek nawilżanych. 

 

Produkt dodany do ulubionych