Obiadki


Powszechnie uznaje się, że najwcześniej można rozpocząć proces rozszerzania diety dziecka po ukończeniu przez nie 4. miesiąca życia. Nie każde niemowlę będzie wtedy jednak gotowe, aby przyjmować stałe pokarmy, dlatego zawsze należy je obserwować i oceniać pod tym względem indywidualnie. Jedną z oznak, że maluch potrzebuje już gotowanych warzyw, mięs i owoców jest fakt, że nie nie najada się samym mlekiem i po spożyciu odpowiedniej porcji, nadal przejawia objawy głodu. Inną wskazówką może być jego ciekawość. Jeśli dziecko przygląda się jedzącym dorosłym i próbuje sięgać po zawartość Twojego talerza, prawdopodobnie nadszedł czas na pierwsze prawdziwe obiadki

Obiadki dla niemowląt dostosowane do wieku

Na słoiczkach obiadków dla niemowląt znajdziesz oznaczenia typu "po 4 miesiącu", "po 6 miesiącu" czy też "po 12 miesiącu". To bardzo ważne, abyś przestrzegała tych zaleceń i rozszerzała dietę niemowlęcia stopniowo, w oparciu o składniki, które będą odpowiednie dla poziomu rozwoju jego układu pokarmowego. Początkowo będą to jednolite musy z warzyw lub owoców, następnie proste połączenia, a później pełnowartościowe posiłki, złożone z mięs, ryżu lub makaronu oraz mieszanek warzywnych. Wybierając słoiczki dla swojego malucha zwracaj uwagę na ich składy oraz pochodzenie. Najlepsze produkty dla dzieci to te oznaczone znakiem bio lub organic, ze składnikami pochodzącymi wyłącznie z certyfikowanych plantacji i hodowli. 

Gotowe obiadki czy samodzielne gotowanie?

Początkowo możesz zastanawiać się, co będzie lepsze - samodzielnie przygotowane domowe obiady czy gotowe obiadki, zamknięte w szczelnym słoiczku. Jako młoda mama z pewnością bardzo szybko przekonasz się jednak, że gotowe rozwiązania są nie tylko wygodniejsze, ale również bardziej bezpieczne dla Twojego dziecka. Dzięki nim oszczędzisz czas na poszukiwaniu ekologicznych warzyw, owoców i mięs, a zamiast gotować każdego dnia tak niewielkie ilości świeżych dań, będziesz miała więcej czasu na zabawę ze swoim maluchem. Gotowe obiadki to także pewność, że podajesz dziecku dokładnie to, na co jest już gotowe i co z pewnością nie zaszkodzi jego małemu brzuszkowi. 

Obiadki dla niemowląt to różnorodność smaków, wśród których Twój malec z pewnością znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Pamiętaj, że rozszerzanie diety jest kwestią indywidualną i nie możesz zmuszać dziecka do jedzenie czegoś, co mu nie smakuje lub też w ilości, która jest dla niego zbyt duża. To niemowlę musi zadecydować co zje, kiedy zje i w jakiej ilości - Twoim zadaniem jest jedynie cierpliwe podawać mu nowe smaki, które z chęcią będzie odkrywać. 

 

 

Produkt dodany do ulubionych