Ranking witamin D3. TOP 12 najlepszych suplementów z witaminą D3

Okres jesienno-zimowy to czas, podczas którego szczególnie ważne jest zainteresowanie się suplementacją witaminy D. Wraz z codzienną dietą nie jest się bowiem w stanie dostarczyć jej odpowiednich ilości, dlatego sięgnięcie po pomoc, jaką mogą być suplementy, to najlepsze rozwiązanie z możliwych. Witamina D bowiem nie jest potrzebna wyłącznie niemowlętom i noworodkom, ale ludziom na każdym etapie rozwoju. To ona sprawia, że kości są mocne, zęby zdrowe, a układ krążenia sprawnie funkcjonuje. Witamina D to również szczupła sylwetka i znacznie mniejsze ryzyko rozwoju raka. Znacznie mniej osób natomiast zdaje sobie sprawę, że witamina D ma znacznie większy wpływ na odporność niż witamina C, dlatego chcąc uniknąć infekcji, warto zawczasu przygotować się do zimy.

Jaka witamina D jest najlepsza?

W przypadku witaminy D najważniejszym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest jej przyswajalność. Ona natomiast wynika tylko z jednego, mianowicie od rodzaju zastosowanego w suplemencie oleju, w którym witamina jest zawieszona. Wprawdzie równie ważny jest sposób przyjmowania, bowiem zdecydowanie zaleca się przyjmowanie witaminy D podczas wysokotłuszczowego posiłku lub bezpośrednio po nim, jednak nawet najlepszy posiłek nie zapewni medium, które potrzebuje witamina D, by być dobrze przyswojoną. Jaki olej jest zatem najlepszy? Z pewnością będzie to olej jadalny, jednak ważne jest, by był to olej przebadany i stosowany w żywieniu już od dłuższego czasu. Z tego powodu witamina D3 często jest zawieszona w oliwie z oliwek. Coraz częściej jednak pojawiają się suplementy wypełnione olejem z krokosza barwierskiego. Jest on cennym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), które mają potwierdzony pozytywny wpływ na organizm człowieka.

Czego nie powinno być w suplemencie diety? Związków aromatycznych lub tych odpowiedzialnych za zmianę smaku. Wartościowy preparat jest ich zupełnie pozbawiony, ponieważ to nie smak jest głównym wyznacznikiem skuteczności preparatu.

W zakresie ilości witaminy D w preparacie nie istnieje jednoznaczna odpowiedź. W rzeczywistości dawkowanie witaminy D jest różne w zależności od wieku, a także pory roku. Z tego względu, choć pod pewnymi względami kapsułki są wygodną formą podania, nie zawsze się sprawdzają. Forma podania jest bardzo istotna w przypadki witaminy D3 głównie z powodu zmiennych dawek. Można zatem sięgnąć po kapsułki, kapsułki twist-off, krople, a także po spray. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, jednak dzięki tej różnorodności można wybrać preparat odpowiedni dla siebie.

Cena suplementów z witaminą C jest bardzo różna. Większe opakowania to nie tylko korzyść cenowa, ale też wygodne rozwiązanie, ponieważ witaminę D3 należy suplementować przynajmniej przez kilka miesięcy, dlatego większe opakowanie uchroni przed koniecznością szybkiego zakupu kolejnego suplementu.

Jaki producent witaminy D oferuje najlepszy suplement?

Przede wszystkim ten, który ma bardzo ograniczony skład produktu. Im mniej rozbudowany skład suplementu z witaminą D, tym lepiej. W rzeczywistości bowiem oprócz oleju i ewentualnie otoczki kapsułki, niewiele jest substancji pomocniczych, jakie powinny znaleźć się w asyście witaminy D. Im mniej tych dodatkowych substancji tym lepiej. Na tym koncentrują się renomowane marki, które nie tylko sięgają po olej zapewniający największą przyswajalność, ale też oferują witaminę nie obciążoną dodatkowymi substancjami.

Ranking witaminy D3

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych