Pielęgnacja ciała i piersi  Jest 1 produkt.

Pielęgnacja ciała i piersi jest ważna w każdym wieku. Tylko właściwie nawilżona skóra wygląda świeżo i promiennie. Oprócz nawilżenia ważna jest też jej jędrność. Jakie kosmetyki wybrać, by wyglądała młodo niezależnie od wieku?

Częsty dylemat – ujędrniać czy nawilżać?

W drogeriach spotykamy się zazwyczaj z kosmetykami nawilżającymi lub ujędrniającymi, a nasza skóra potrzebuje zarówno nawilżenia jak i napięcia – na jaki kosmetyk zdecydować się w takiej sytuacji? Dla naszej skóry najważniejsze jest to, aby składniki kremów lub balsamów były jak najbardziej naturalne. Wtedy naskórek nie jest obciążony konserwantami i może w pełni korzystać z bogactwa składników danego kosmetyku. Kupując kosmetyki do pielęgnacji ciała należy sprawdzać, jaki mają skład. Zdarza się, że te ujędrniające także posiadają nawilżające składniki, ale nie ma o nich informacji na opakowaniu. Warto pamiętać, że kosmetyki zawierające masło shea, masło kakaowe oraz olej parafinowy, wazelinę, czy silikon są silnie nawilżające. Po zastosowaniu kremu zawierającego te substancje nawilżające, na skórze pozostaje ochronny film, który chroni ją przed utratą wody. Do ujędrnienia skóry należy wybrać kosmetyki zawierające witaminę A, która odpowiada za syntezę włókien kolagenowych. Dobrym rozwiązaniem będą też balsamy, które w swoim składzie zawierają witaminę E – chroni nas przed rozwojem wolnych rodników, które uszkadzają włókna kolagenowe w skórze, a te odpowiadają za jej napięcie.

Wrażliwa skóra na piersiach – jak o nią dbać?

Skóra na piersiach jest o wiele cieńsza i delikatniejsza niż na innych częściach naszego działa. Dlatego też powinnyśmy dbać o nią szczególnie. Kształt naszych piersi zależy od mięśni klatki piersiowej oraz kondycji skóry. Warto wiedzieć, że na jej stan wpływają wszelkie wahania wagi oraz zmiany hormonalne, a także karmienie piersią. Z wiekiem traci swoją elastyczność, więc należy ją wspomagać balsamami dedykowanymi do pielęgnacji skóry w tym miejscu. Najlepiej, by kosmetyki, które stosujemy zawierały składniki wpływające na pobudzenie mikrokrążenia oraz uelastycznienie i nawilżenie. Znajdziemy je w specjalnie przygotowanych serach. Najskuteczniejsze serum do pielęgnacji biustu to takie, które zawiera witaminy A i E, wyciągi roślinne z guarany, bluszczu lub dyni oraz algi morskie.

Nawet najlepszy kosmetyk do pielęgnacji ciała i piersi nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeżeli nie będziemy stosować go regularnie. Balsam do ciała powinniśmy nakładać po każdym prysznicu i kontakcie naszej skóry z wodą. Natomiast serum do piersi powinno być wmasowane kolistymi ruchami rano i wieczorem. Tylko systematyczne nakładanie kosmetyków jest gwarancją pięknego ciała.