Artykuły higieniczne

Pokazano 1-28 z 28 pozycji

Higiena osobista jest ważna głównie z dwóch powodów. Po pierwsze wpływa na osobisty komfort oraz zdrowie, a po drugie - warunkuje to, jak postrzegają nas inni. Zadbana osoba będzie znacznie lepiej przyjęta przez osoby trzecie, ponadto poprawi ona swoje zdrowie, zmniejszając ryzyko licznych chorób. Aby utrzymać higienę osobistą na najwyższym poziomie należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne oraz artykuły higieniczne. Powinny one być przyjazne zarówno dla skóry użytkownika, jak i dla środowiska naturalnego. Dlatego należy wybierać jedynie zaufane marki artykułów higienicznych.

Jak dbać o higienę osobistą?

Omawiając dbanie o higienę osobistą należy wyróżnić podstawowe czynności pielęgnacyjne, takie jak:

 • mycie zębów
 • oczyszczanie twarzy
 • kąpiel lub regularne prysznice
 • stosowanie wkładek higienicznych lub podpasek w przypadku kobiet
 • czyszczenie uszu
 • depilacja

Są to zabiegi, które należy wykonywać albo codziennie albo w regularnych odstępach czasu. Gwarantują utrzymanie wysokiego poziomu zdrowia fizycznego i psychicznego, szczególnie w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz zdrową, zbilansowaną dietą. Do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych zaliczamy mycie i nitkowanie zębów, branie prysznica oraz oczyszczanie twarzy za pomocą naturalnych preparatów i płatków kosmetycznych. W zależności od potrzeb kobiety mogą także codziennie zakładać wkładki higieniczne, które utrzymają bieliznę w czystości przez cały dzień. Regularna depilacja wciąż jest kwestią kontrowersyjną, ponieważ owłosienie pełni u człowieka także praktyczne funkcje. Jednak ze względów higienicznych zaleca się przynajmniej depilację okolic pach oraz przycinanie owłosienia w miejscach intymnych. 

Aby utrzymywanie osobistej higieny było wygodne i przyjemne, należy zaopatrzyć się w niezbędne artykuły higieniczne, takie jak: patyczki do uszu, płatki kosmetyczne, chusteczki higieniczne zwykłe i mokre oraz w przypadku kobiet - wkładki, podpaski i tampony. Wszystkie te produkty muszą mieć wysoką jakość, ponieważ mają regularny kontakt ze skórą. Najlepiej, aby były wykonane z ekologicznych tworzyw, np. bawełny organicznej. Dzięki temu nie podrażnią nawet wrażliwej skóry, nie spowodują reakcji alergicznych i będą przyjemne w dotyku. 

Dlaczego higiena osobista jest ważna?

Wysoka higiena osobista jest ważna z kilku powodów:

 • maksymalnie ogranicza ryzyko rozwoju chorób i infekcji
 • zmniejsza intensywność istniejących problemów dermatologicznych lub nawet całkowicie je likwiduje
 • poprawia komfort psychiczny, polepsza samopoczucie
 • wpływa na kondycję skóry
 • likwiduje ryzyko nieprzyjemnego zapachu ciała

Jeśli pilnujemy higieny osobistej, jesteśmy postrzegani jako osoby czyste i zadbane. To przekłada się na relacje z innymi osobami, które chętniej podejmują z nami wszelkie interakcje. Bardzo ważna jest również wspomniana kwestia zdrowotna. Aby czuć się pewnie w każdej sytuacji, zawsze warto mieć przy sobie artykuły higieniczne takie jak mokre chusteczki, płatki i wkładki higieniczne. Dzięki nim możemy szybko się odświeżyć i ponownie poczuć komfortowo. 

Produkt dodany do ulubionych