Artykuły kosmetyczno-higieniczne


Artykuły kosmetyczno-higieniczne to niezbędne wyposażenie każdej łazienki. Pozwalają utrzymać osobistą higienę na wysokim poziomie, co przekłada się na własny komfort, samopoczucie oraz zdrowie. Są to produkty jednorazowe - po zużyciu pojedynczej sztuki należy ją wyrzucić. Z tego względu najlepiej zaopatrzyć się w większe zapasy tego typu artykułów. Jednocześnie muszą być one przyjazne zarówno dla ludzkiej skóry, jak i dla środowiska naturalnego. 

Co powinno znajdować się w toaletce?

Jakie artykuły kosmetyczno-higieniczne wybrać, aby w dowolnym momencie dnia czuć się komfortowo? Podstawowe wyposażenie każdej toaletki w łazience powinno obejmować m.in.: płatki kosmetyczne, patyczki do uszu oraz chusteczki higieniczne. Płatki są na tyle uniwersalne, że można je stosować do wielu czynności pielęgnacyjnych - zmywania makijażu, oczyszczania i tonizowania twarzy, zmywania lakieru z paznokci czy robienia okładów. W tym ostatnim celu wystarczy lekko nawilżyć je wybranym naparem ziołowym lub ekstraktem roślinnym i przyłożyć na docelowe miejsce. Dobrze sprawdzą się okłady z rumianku na opuchnięte oczy

Patyczki do uszu stosuje się nieco rzadziej - optymalnie 1-2 razy w tygodniu, nie wprowadzając ich jednak głęboko do przewodu słuchowego, aby go nie uszkodzić. Mimo tego zawsze należy mieć ich zapas, ponieważ higiena uszu świadczy o całkowitej higienie osobistej danej osoby. Patyczki również mogą mieć więcej zastosowań, np. przy punktowej aplikacji maści. Niektóre kobiety wykorzystują jednorazowe patyczki higieniczne do rozcierania górnej kreski na powiece, aby nabrała wyrazu smokey eyes. Waciki, patyczki i chusteczki to must have każdego człowieka bez względu na wiek czy płeć. Pozostałe akcesoria zależą już od potrzeb własnych oraz domowników.

Na co zwrócić uwagę wybierając artykuły kosmetyczno-higieniczne?

W pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na jakość artykułów kosmetyczno-higienicznych. Aby móc uznać, że jest ona wysoka, produkty powinny być wykonane z materiałów biodegradowalnych, które po wyrzuceniu nie wpłyną negatywnie na środowisko naturalne. Jednocześnie nie mogą mieć w składzie sztucznych dodatków i muszą być przyjazne dla skóry. Oznacza to, że nie mogą powodować podrażnień, wywoływać reakcji alergicznych ani sprawiać dyskomfort podczas przesuwania po skórze. Ceni się np. niemodyfikowaną genetycznie ekologiczną bawełnę, która w produktach kosmetyczno-higienicznych jest dla ludzkiej skóry całkowicie neutralna i bezpieczna. 

Dalszy wybór obejmuje już kwestie własnego zapotrzebowania na poszczególne produkty. Kobiety częściej zużywają płatki kosmetyczne, np. do zmywania makijażu czy podczas malowania paznokci, dlatego powinny zaopatrzyć się w ich zapas lub wybierać op. Na rynku spotkać można płatki różnych rozmiarów i kształtów, co również jest już kwestią własnych preferencji. Należy mieć na uwadze, że naturalne, ekologiczne produkty są często nieco droższe od tradycyjnych wersji. Jest to jednak cena warta wysokiego komfortu higieny osobistej i poczucia dbania o naturę. 

Produkt dodany do ulubionych