Głowice, ostrza, nasadki


Nie każdy mężczyzna lubi się golić. Właściwie wielu z nich uważa to za stratę czasu i szuka sposobów na jak najszybsze pozbycie się zarostu. Jest nim z pewnością golarka elektryczna. Jednak nie istnieje sprzęt, który działałby zawsze tak samo niezawodnie. W przypadku golarek automatycznych ważna jest nie tylko ich jakość czy znana marka, ale przede wszystkim dostępne akcesoria. To dzięki nim urządzenie staje się bardziej uniwersalne.

Akcesoria do golarki, czyli jak przedłużyć jej życie

Golarka elektryczna charakteryzuje się znacznie dłużą żywotnością niż maszynki jednorazowe. W zależności od modelu i rodzaju zarostu żywotność golarki może sięgać nawet do kilku miesięcy. Jednak nawet w jej przypadku ostrza kiedyś się stępią. Nieostre ostrza natomiast oznaczają złe golenie, a nawet podrażnienia skóry. Można tego w prosty sposób uniknąć. Każda lepsza golarka elektryczna umożliwia zakup dodatkowych głowic. Jej wymiana znacznie przyspiesza samo golenie, a także pozwala odpowiednio zadbać o skórę. Ostrza nie szarpią zarostu, ale ścinają go równo, pozostawiając gładką twarz.

Żywotność to nie wszystko - z akcesoriami stworzysz wielofunkcyjne urządzenie

Akcesoria do golarek to nie tylko wymienne ostrza. To również trymery oraz nakładki, dzięki którym golarka zmienia się w bardziej uniwersalne urządzenie. Można tym samym z golarki stworzyć trymer do włosów z nosa lub uszu. Bardziej znani producenci oferują nawet dedykowane szczotki do golenia, dopasowane do ich produktów. Dzięki temu stworzenie zestawu godnego prawdziwego golibrody przestaje być wyzwaniem. Przede wszystkim natomiast możliwe jest nieustanne dbanie o swoją golarkę. Przedłuży to jej żywotność i zapewni na wiele lat taką samą skuteczność jak w dniu zakupu. Dedykowane środki do czyszczenia i głowice odpowiednie do danego modelu to obowiązkowy element każdej eksploatacji, jeśli golarka ma służyć przez wiele lat.

Niemal każdy element jest wymienny

Tańsze golarki może i kuszą niższą ceną, ale ich użytkowanie szybko okazuje się znacznie droższe. Są przyczyną podrażnień, golą niedokładnie, a także mają tendencję do częstego psucia się. Co jednak gorsze, wiele z ich elementów jest zamontowanych na stale. Nie można ich wymienić. Dotyczy to nawet głowic, a jeśli już są one wymienne to znalezienie pasującego akcesorium stanowi nie lada wyzwanie. Chcąc uniknąć problemu, lepiej postawić na sprawdzone, popularne marki. W ich przypadku wiele elementów jest wymiennych. Głowice, folie, a nawet korpusy golarek to te elementy, dzięki którym urządzenie przez wiele lat będzie działało niezawodnie.

Produkt dodany do ulubionych