Braun


Wbrew bardzo upowszechnionej opinii, golenie i depilacja ciała wcale nie należą do czynności o drugorzędnym znaczeniu. Od sposobu golenia oraz jakości urządzeń, jakich do niego używamy, zależy bowiem nie tylko wygląd naszej skóry, ale również jej zdrowie. Używanie nieodpowiednich akcesoriów może skutkować na przykład powstawaniem podrażnień lub uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry, co w dalszej konsekwencji nierzadko prowadzi do przewlekłych problemów natury dermatologicznej. Jednym z najbardziej istotnych akcesoriów, które mają największy wpływ na jakość depilacji, są głowice do golarek.

Głowice do golarek Braun

Braun to jeden z najbardziej renomowanych i najbardziej rozpoznawalnych producentów golarek. Jest to firma znana na całym niemal świecie nie tylko z wysokiej jakości produkowanych przez siebie urządzeń, ale także z sukcesywnego stosowania różnego rodzaju innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że golenie staje się jeszcze bardziej efektywne a jednocześnie bezpieczne dla skóry. Właśnie dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, korzystanie z golarek Braun sprawia, że nie musimy jednocześnie używać żadnych dodatkowych kosmetyków, na przykład tych służących do pielęgnacji skóry lub zapobiegania powstawaniu podrażnień. Wszystkie golarki Braun są sprzedawane w komplecie, na który składają się golarka, montowana oddzielnie głowica a także folia. Golarki Braun, dzięki swojej nowoczesności a także opcji wymiany zużytych głowic, wystarczają nawet na wiele lat użytkowania.

Wymiana głowic do golarek Braun

W zależności od takich czynników, jak stopień twardości zarostu oraz częstotliwość używania golarki, jej głowica może wymagać częstszej lub rzadszej wymiany. Aby sprawdzić, czy głowica naszej golarki nadaje się do wymiany, należy dokładnie obejrzeć zarówno ją samą, jak i folię. Jeżeli na powierzchni folii widoczne są wgniecenia, głębokie zarysowania, dziury lub inne wyraźne oznaki zużycia, należy wymienić głowicę na nową. Warto pamiętać, że jakość golenia zależy przede wszystkim właśnie od stanu głowicy(to ona ma przecież bezpośredni kontakt z naszą skórą). Jeżeli więc ten stan jest niezbyt dobry, golenie będzie mniej efektywne, a oprócz tego mogą się pojawić podrażnienia.

Wymiana głowic do golarek Braun jest bardzo prosta: wystarczy podążać za instrukcją załączoną do golarki. Po zamontowaniu głowicy należy najpierw sprawdzić, czy aby na pewno działa ona poprawnie, tzn. tak, jak działała nowozakupiona golarka. Jeśli mamy wrażenie, że golenie jest mniej komfortowe lub czujemy, że skóra w miejscach mających styczność z golarką ulega podrażnieniu(nawet nieznacznemu), należy zdemontować głowicę golarki i założyć ją jeszcze raz, tym razem z nieco większą dokładnością.

 

Produkt dodany do ulubionych