Folie do golarek Braun


Folie do golarek Braun

Golarki elektryczne to urządzenia, które coraz częściej zastępują tradycyjne manualne maszynki do golenia. Wynika to z wygody ich użytkowania oraz precyzyjnych efektów dokładnego usunięcia zarostu. Za najskuteczniejsze uznawane są golarki elektryczne, których nożyki tnące są zabezpieczone specjalną folią. Golenie nimi jest bowiem znacznie wygodniejsze oraz bardziej intuicyjne.

Folia w golarce elektrycznej – jak wygląda i do czego służy?

Podstawowym zadaniem folii obecnej w golarce elektrycznej jest zabezpieczenie oraz odseparowanie skóry od ostrzy tnących. Folia ma postać niewielkiego paska przykrywającego nożyki golarki. Wyposażona jest w wiele małych otworków, w które dostają się pojedyncze włoski z zarostu oraz następnie są usuwane za pomocą ostrz golarki. Folia jest elementem gładkim i śliskim, dzięki czemu zapewnia dobry „poślizg” na skórze w trakcie golenia, zapobiega podrażnieniom twarzy oraz pozwala na golenie zarostu nawet na sucho, bez konieczności użycia wody ani dodatkowych kosmetyków do golenia. Co ważniejsze, folia obecna w golarce elektrycznej jest elementem, który po jej zużyciu z czasem, może być samodzielnie wymieniony przez użytkownika. Taki system pozwala przez długi czas cieszyć się sprawnym i funkcjonalnym urządzeniem golącym. Dodatkowym atutem jest także możliwość wymiany samej folii, bez konieczności zakupu całej głowicy. Pozwala to w ekonomiczny sposób przywrócić golarce jej pierwotny komfort i precyzję działania.

Jak często należy wymieniać folię w golarce elektrycznej?

Tak, jak każdy intensywnie eksploatowany element, tak samo i folie ulegają jednak zużyciu po pewnym czasie. Aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty golenia oraz zabezpieczyć wrażliwą skórę twarzy przed możliwymi podrażnieniami, konieczna jest regularna wymiana folii. Producent golarek elektrycznych Braun zaleca wymianę folii co 18 miesięcy regularnego użytkowania golarki. Po tym czasie uznaje się bowiem, że folia może stracić swoje właściwości, aby więc cieszyć się jak najlepszymi efektami golenia, należy zastąpić ją nową. Zasada ta dotyczy jednak tylko folii, które nie ulegną uszkodzeniu wcześniej. Może się bowiem zdarzyć także tak, że folia zainstalowana w naszej golarce elektrycznej odkształci się lub ulegnie uszkodzeniu przed upływem zalecanego przez producenta czasu. W takim wypadku także należy niezwłocznie wymienić ją na nową. Przed każdym goleniem warto jest więc sprawdzać stan folii i używać urządzenia tylko jeśli jest ona cała i posiada właściwą formę. Uszkodzona folia może bowiem podrażnić skórę twarzy oraz sprawić, że rezultaty golenia nie będą satysfakcjonujące.

Produkt dodany do ulubionych