Higiena jamy ustnej  Jest 70 produktów.

Pielęgnacja zębów to obowiązkowy rytuał w ciągu dnia. Niestety w przypadku brak higieny lub nieodpowiedniego mycia zębów, powstają ubytki, które należy leczyć u stomatologa. Ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków oraz urządzeń, którymi posługujemy się każdego dnia. 

Jak ważna jest pielęgnacja zębów?

Chyba każdy człowiek marzy o tym, aby móc poszczycić się pięknym i białym uśmiechem. Mówi się, że uśmiech jest zwierciadłem duszy. Bez wątpienia dodaje on urody i sprawia, że człowiek czuje się bardziej pewny siebie. Odpowiednia pielęgnacja włosów jest bardzo ważna. Dzięki niej pozbędziemy się problemu ubytków w zębach oraz kamienia nazębnego, który powoduje bardzo nieprzyjemny zapach z ust. Niestety wszelkie zabiegi stomatologiczne pociągają za sobą ogromne ilości pieniędzy. Warto więc dowiedzieć się, jak ważne jest prawidłowe szczotkowanie zębów i dobór główki szczoteczki do kształtu żuchwy i łuku zębowego. 

Do czego może doprowadzić brak pielęgnacji zębów?

Przede wszystkim do ubytków, które mogą z czasem boleć. Dodatkowo brak odpowiedniej higieny jamy ustnej prowadzi do nieprzyjemnego zapachu z ust, osadu na języku oraz powstawaniu brudu na zębach. Warto wspomnieć również o ilości bakterii, która wytwarza się na płytce zębowej po każdym posiłku. 

Jaka szczoteczka do zębów jest najlepsza?

Wielu stomatologów rekomenduje stosowanie szczoteczek elektrycznych. Szczoteczki manualne odchodzą w zapomnienie, ponieważ nie mają one wyprofilowanej główki w taki sposób, aby prawidłowo myć łuki zębów. Szczoteczki elektryczne zostały stworzone tak, że dzięki niewielkim rozmiarom końcówek mogą dotrzeć w najtrudniejsze do czyszczenia miejsca. Szczoteczki elektryczne mają również odpowiednią ilość mikro ruchów, które wymiatają pokarm i bakterie z płytki zębowej i z powierzchni dziąseł. Oczywiście rodzaj szczoteczki powinien być odpowiednio dostosowany do wieku użytkownika. Dzieci powinny stosować szczoteczki nieco mniejsze niż osoby dorosłe ze względu na mniejszy rozmiar szczęki. 

Higiena zębów dzieci

Niezwykle ważne jest uświadamianie dzieci od najmłodszych lat o konsekwencjach braku higieny jamy ustnej. Kiedy tylko pojawią się pierwsze zęby mleczne, dziecko powinno uczyć się systematyczności i staranności w pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki temu jacy dorośli ludzie, nie będą mieli żadnych problemów z wizytami u stomatologa. Ważne jest oczywiście również stosowanie odpowiednich past do zębów oraz płynów do płukania jamy ustnej, aby pielęgnacja stała się kompletna. Piękne zęby to podstawa.