Mydła

Pokazano 1-35 z 169 pozycji

Mydła naturalne to środek, dzięki któremu zadbasz o higienę i zarazem będziesz pielęgnował ciało. Pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednie mydło. Co to oznacza? Najlepszym wyborem są mydła naturalne. W ich składzie nie znajdziesz sztucznych środków takich jak m.in. parabeny czy silikony. Mydła te obfitują tymczasem w naturalne składniki, do których należą np. olejki roślinne. Dzięki temu twoje ciało nie jest dodatkowo obciążone, a każda kąpiel jest zarazem sposobem pielęgnowania całego ciała.

Jak rozpoznać naturalne mydło?

Naturalne mydło to produkt, który jest wytwarzany zgodnie z tradycyjną recepturą. Często są to przepisy liczące sobie setki, jeśli nie tysiące lat. Każde prawdziwe mydło musi także leżakować odpowiednio długi czas. Dzięki temu zyskuje właściwości myjące i pielęgnacyjne.. Dojrzale mydło ma pH w dużym stopniu zbliżone do odczynu ludzkiej skóry. Dzięki temu nie podrażnia jej i nie wysusza. To leżakowanie oznacza jednak cenę wyższą od klasycznych mydeł produkowanych metodą taśmową. Nie sugeruj się zatem ceną - za prawdziwe mydło zapłacisz więcej, ale z pewnością będzie warte swej ceny.

Czy zatem kierować się, kupując naturalne mydło? Przede wszystkim listą składników. Nie powinna być zbyt długa. Naturalne mydła to najczęściej lista obejmująca cztery czy też pięć składników. Mogą ewentualnie zawierać takie dodatki jak olejki eteryczne czy naturalne barwniki. To środki bezpieczne dla ludzkiej skóry w przeciwieństwie do środków chemicznych stosowanych w mydlach "z taśmy produkcyjnej".

Marsylskie, szare czy czarne? Dostosuj mydło do swoich potrzeb

Naturalne mydła obejmują wiele rodzajów. Każde z nich rożni się procesem produkcji, a tym samym i działaniem. Jednym z najpopularniejszych rodzajów są mydła marsylskie, które powstają na bazie olejków roślinnych. Mydła kastylijskie bazują z kolei na oliwie z oliwek. Mydło siarkowe zawiera kilka procent czystej siarki, dlatego kontroluje wydzielanie sebum oraz ściąga skórę. Mydło borowinowe dobrze oczyszcza skórę, bo przywraca naturalny dla niej odczyn pH. Dba także o warstwę lipidową, a tym samym chroni przed utratą wody przez skórę.

Nie można uznać żadnego z wymienionych rodzajów mydła za najlepsze. Każde z nich charakteryzuje się innym składem. Tym samym każde ma inne właściwości. Dlatego najlepiej wybrać mydło dostosowane do indywidualnych potrzeb. Cera trądzikowa i cera sucha to dwa zupełnie rożne problemy. Z oboma natomiast poradzą sobie mydła zawierające wyłącznie naturalne i ekologiczne składniki.

Produkt dodany do ulubionych