Mydła i żele pod prysznic  Jest 107 produktów.

Mydła marsylskie to tradycyjny środek kosmetyczny, z którego znana jest Francja. Ze względu na swoje właściwości i skład możliwe są do stosowania w przypadku każdego rodzaju skóry, nawet tej najbardziej delikatnej.

Co wyróżnia mydła marsylskie?

Ten rodzaj mydeł produkowany jest w małych prowansalskich przedsiębiorstwach, którym zależy na jakości, a nie na ilości. Składniki dobierane są z niezwykłą precyzją i przechodzą porządną selekcję, która ma wyeliminować półprodukty wątpliwej jakości. Mydła marsylskie nie zawierają w sobie żadnych tłuszczów zwierzęcych - każda kostka złożona jest z tłuszczów roślinnych (m.in. z oleju palmowego, oleju arganowego, czy oliwy z oliwek). Skutkiem tej najbardziej charakterystycznej cechy jest brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne - mydła marsylskie są biodegradowalne i nie zanieczyszczają natury. Warto również zauważyć to, że mydła marsylskie są typem kosmetyków nietestowanych na zwierzętach. Oczywiście współcześnie wiele koncernów kosmetycznych zapewnia o niewykorzystywaniu zwierząt w swoich firmach, jednakże niejednokrotnie nadal dochodzi do nadużyć. W przypadku mydła marsylskiego istnieje pewność tego, że nie było one testowane na organizmach żywych. Gdyż nie ma takiej potrzeby - delikatność prawdziwych mydeł marsylskich nie wymaga testowania.

Właściwości mydeł marsylskich

Ze względu na swoją ogromną zaletę - delikatność, mydła marsylskie nie wywołują podrażnień twarzy w przypadku kontaktu z nią - dlatego też stanowi świetny środek czystości przeznaczony właśnie dla tej części ciała. Mydła marsylskie posiadają właściwości bakteriobójcze, antyseptyczne i oczyszczające - w ten sposób potęgują dobroczynne działanie po przemyciu nimi twarzy, gdyż pomagają w walce z trądzikiem. Mydła te nie wysuszają także skóry, co jest główną wadą wielu środków czystości. A jak wiadomo, przesuszenie skóry także doprowadza do powstawania trądziku. Delikatność mydła marsylskiego wpływa także na możliwość stosowania go przez alergików oraz dzieci. Oczywisty brak parabenów i silikonów również korzystnie działa na wizerunek mydeł marsylskich - jak wiadomo, środki te w dłuższym okresie stosowania wpływają destruktywnie na organizm ludzki, tak samo jak nieneutralne PH (co także nie jest wadą mydła marsylskiego).

Kolejna możliwość użycia mydeł marsylskich może wydawać się nietypowa. Nadają się one także do delikatnego prania, zwłaszcza w dłoniach. Nie jest to także środek, który wymaga stosowania w dużej ilości - mydła marsylskie są niesamowicie wydajne.