Kremy i peelingi do stóp

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Stopy są dla nas oparciem każdego dnia. W większości przypadków nie są widoczne lub pokazuje się je dopiero w sezonie letnim. Jednak o stopy warto dbać przez cały rok. Dzięki temu można założyć wymarzone buty. Uniknie się także bólu stóp w wyniku odcisków czy uszkodzonego naskórka. Pielęgnacja stóp to nie tylko kwestia estetyczna - to również wskazania zdrowotne. Dzięki temu możesz zwiększyć komfort chodzenia i zadbać o swoje samopoczucie.

Peeling mechaniczny czy enzymatyczny?

Peelingi do stóp dzielą się na dwa główne rodzaje: mechaniczne i enzymatyczne. Te pierwsze polegają na mechanicznym usuwaniu zrogowaciałego naskórka. Umożliwiają do mniejsze lub większe drobiny, które zawiera kosmetyk. Substancją ścierającą mogą być np. zmielone pestki orzechów lub cukier. Wybierając peeling mechaniczny, postaraj się sięgnąć po kosmetyk drobnoziarnisty. Jego właściwości ścierające nie są gorsze niż w przypadku większych drobin. Zaletą tego typu peelingu jest natomiast to, że są delikatniejsze dla skóry stóp.

Kiedy zatem stosować peelingi gruboziarniste? W przypadku stóp doprowadzonych do bardzo złego stanu. Zadziałają podobnie jak pumeks, dlatego lepiej nie używać ich na grzbiecie stopy, a jedynie na jej podbiciu.

Innym rodzajem peelingu do stóp jest kosmetyk enzymatyczny. Jego działanie opiera się na chemicznych substancjach, które wykazują właściwości ścierające i wygładzające stopy. A dokładniej - prowadzą do intensywnego złuszczania się martwego naskórka. Dzięki temu odsłaniają delikatną skórę. Stopy staja się miękkie i gładkie.

Krem do stóp - jaki wybrać i co powinien w sobie zawierać

Po peelingu kolejnym krokiem pielęgnacyjnym stóp jest odpowiedni, dedykowany do tej części ciała krem. Kremy do stóp można podzielić na odświeżające, nawilżające, regenerujące, zmiękczające, chłodzące i antybakteryjne. Dzięki temu dopasowanie kremu do pory roku oraz indywidualnych potrzeb jest łatwym zadaniem. W okresie letnim warto wybierać kremy chłodzące, które hamują wydzielanie potu. Przynoszą także ulgę nawet zmęczonym, przegrzanym stopom. Kremy zmiękczające natomiast są wskazane zawsze w przypadku stóp ze stwardniałą skórą.

W składzie kremów do stóp warto szukać związków zmiękczających. Należą do nich masło shea, gliceryna roślinna i aloes. Mięta w składzie przyniesie ukojenie nawet w najbardziej gorący letni dzień. Witamina A poprawi ogólny stan skóry. Podobnie zadziała wyciąg z kasztanowca indyjskiego czy lipoaminkwasy ze zboża. Warto także szukacz w składzie zielonej herbaty, cytrusów, szałwii, rozmarynu czy miłorzębu.

Produkt dodany do ulubionych