Pielęgnacja ciała  Jest 84 produktów.

Pielęgnacja ciała stanowi niezwykle ważny punkt każdego dnia. Niestety wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest dogłębne oczyszczanie i nawilżanie skóry nie tylko twarzy, ale i całego ciała. Warto wiedzieć, jakie zalety ma dopasowana do potrzeb, regularna pielęgnacja. Jakie ma ona znaczenie? Jak prawidłowo należy dobierać kosmetyki do swoich potrzeb?

Jakie korzyści niesie za sobą regularna pielęgnacja ciała?

Człowiek, który dba o swoje ciało i stara się, aby było ono oczyszczone i zabezpieczone przed szkodliwym działaniem otoczenia, może cieszyć się pięknym i promiennym wyglądem przez bardzo długie lata. Często ludzie uświadamiają sobie swoje braki w podeszłym wieku, kiedy skóra jest już zwiotczała i na tym etapie pielęgnacja poprzez napięcie skóry jedynie opóźni procesy starzenia się skóry, ale nie naprawi szkód wyrządzonych przez wszystkie lata.

Jak odpowiednio pielęgnować swoje ciało?

Procesy odnowy całego naskórka na ciele są o wiele wolniejsze niż na powierzchni twarzy. Skóra ciała, zupełnie tak, jak skóra twarzy może być sucha, normalna lub też tłusta. Wiele osób mylnie uważa, że skóra ciała nie wymaga tak intensywnej pielęgnacji, jak twarz, jednak źle dobrane kosmetyki mogą doprowadzić nawet do zmian skórnych. Oczywiście w skład pielęgnacji ciała wchodzi również pielęgnacja twarzy, która każdego dnia narażona jest na zanieczyszczenia ze środowiska. To kurz, brud i roztocza wchłaniają się w pory, tworząc zaskórniki. Konieczne jest więc regularne stosowanie żeli oczyszczających, peelingów oraz kremów dobranych do typu cery. Ciało również wymaga dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia. Zwłaszcza po kąpieli skóra staje się szorstka i wymaga nabalsamowania. Można również stosować produkty pielęgnacyjne zarówno skórę twarzy, jak i ciała, jednak konieczne jest obserwowanie całego ciała w celu wyeliminowania możliwego podrażnienia. Niezwykle ważne jest też dbanie o skórę i kondycję włosów poprzez stosowanie odpowiedniego rodzaju szamponu oraz odżywek i olejków zabezpieczających końcówki włosów.

Jak dodatkowo można pielęgnować swoje ciało?

Świetnym rytuałem jest masowanie działa z użyciem pachnących olejków eterycznych, które rozluźniają ciało oraz dogłębnie je nawilżają, tworząc warstwę ochronną naskórka. Dzięki stosowaniu regularnej pielęgnacji możemy opóźnić procesy starzenia się skóry nawet o kilka lat. Za pomocą olejków eterycznych można również masować skórę szyi, która wraz z wiekiem staje się wiotka. Przed każdym użyciem preparatu należy jednak pamiętać o wykonaniu próby alergicznej.