Lista produktów według producenta Alphanova

Alphanova Sante, na rynku polskim znana bardziej jako Alphanova Bebe to prywatna francuska firma, której siedziba mieści się w Prowansji. Specjalizuje się w projektowaniu i następnie produkowaniu naturalnych i organicznych kosmetyków. Produkty firmy obecnie można znaleźć na rynkach w ponad trzydziesty krajach na całym świecie, w tym w Peru, Korei, Tajwanie czy Polsce. Wszystkie produkty z portfela firmy są wytwarzanie na terenie Francji, a aż 90% z nich - w Prowansji. Dzięki temu Alphanova wspiera lokalny rynek zatrudniania oraz lokalnych dostawców naturalnych składników do swoich produktów.


W trosce o jak największą naturalność - bezpieczeństwo dla organizmu czlowieka i natury


Alphanova to przede wszystkim sięganie wyłącznie po naturalne składniki. Wszystkie produkty są dzięki temu zgodne z Kartą Cosmebio i Cosmos. Wykorzystanie wyłącznie naturalnych składników jest możliwe dzięki maksymalizacji ich skuteczności. Pomagają w tym badania, którym firma poświęca duże nakłady środków finansowych i czasu. Wykorzystanie naturalnych składników to również wyjątkowa troska o środowisko, do którego nie są emitowane szkodliwe chemiczne substancje. Stosowanie organicznych składników roślinnych i opakowań przystosowanych do recyklingu likwiduje problem zanieczyszczania środowiska. na tym jednak nie kończą się zalety wynikające z tak silnego czerpania z natury. Roślinne składniki to bezpieczeństwo dla skóry oraz dostosowanie wszystkich kosmetyków do potrzeb nawet najbardziej wrażliwych organizmów. Dzięki temu korzystanie z kosmetyków zawsze jest przyjemnością, nie powoduje podrażnień czy alergii. W składzie nie znajdują się tak powszechnie stosowane parabeny, fenoksyetanol czy ftalany. Pomimo tego skutecznością kosmetyki Alphanova nie ustępują innym markom, a nawet je przewyższają. Skuteczność produktów potwierdzona została bowiem przez specjalistów z zakresu dermatologii, toksykologii oraz przez pediatrów. Nie bez znaczenia jest również niska cena produktów oferowanych przez Alphanova.


Z szacunku do fauny i flory


Nie tylko opakowania produktów Alphanova są bezpieczne dla otoczenia. Również same kosmetyki to wyraz troski o środowisko naturalne. Dla przykładu, nawilżane chusteczki bezpiecznie rozkładają się do trzech tygodni, a nietoksyczne składniki są w pełni bezpieczne dla środowiska i koralowców. Co więcej, żaden z produktów Alphanova nigdy nie był i nie będzie testowany na zwierzętach. Wszystko to potwierdza odpowiedzialne podejście producenta do natury, a także swoich konsumentów, którzy otrzymują wyłącznie bezpieczne i sprawdzone produkty.