Lista produktów według marki Bocoton

Bocoton jest marką o francuskim pochodzeniu, która została doceniona przez klientów zarówno we Francji jak i w innych krajach, do których marka dystrybuuje swoje produkty. Bocoton to przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w wytwarzaniu różnego rodzaju akcesoriów kosmetycznych z certyfikowanej, ekologicznej bawełny organicznej. W ofercie marki znajdziemy więc takie produkty jak płatki i waciki kosmetyczne, patyczki czyszczące do uszu, chusteczki nawilżane dla niemowląt oraz dzieci czy też chusteczki do higieny intymnej. Dodatkowo, ze względu na bardzo dobry skład tych produktów, nie powinny one nikogo uczulać, a ich działanie na skórę jest delikatne i nieinwazyjne. To wprost idealne produkty dla alergików oraz osób, które posiadają bardzo wrażliwą skórę i bardzo ostrożnie dobierają produkty kosmetyczne do codziennej pielęgnacji. 

W jaki sposób powstają produkty od Bocoton?

Sam proces wytwarzania tych produktów jest ważny, gdyż wyróżnia tę markę na tle innych. Bawełna, jaka jest wykorzystywana przez tego producenta jest uprawiana na specjalnych zasadach, tylko i wyłącznie z zastosowaniem metod rolnictwa ekologicznego. Cała produkcja odbywa się zgodnie z zasadami FAIRTRADE, czyli z zasadami sprawiedliwego handlu. Dodatkowo, sama bawełna spełnia wymagania GOTS- Global Organic Textile Standard, co potwierdza, że jest 100% ekologiczna. Certyfikowane uprawy bawełny organicznej są cały czas na bieżąco kontrolowane przez Ecocert Greenlife. Z pewnością warto wiedzieć, że zbierana bawełna zostaje poddawana jak najmniejszej ilości zabiegów tak, aby produkt był jak najbardziej naturalny, a także całkowicie biodegradowalny- przyjazny zarówno dla konsumentów jak i dla samej przyrody. Dlatego też włókna bawełny podczas obróbki nie są poddawane żadnym modyfikacjom genetycznym.

Z Bocoton zyskujemy pewność, że sięgamy po produkt wysokiej jakości

Oprócz tego, że są to produkty bez GMO, dodatkowo możemy być spokojni, że nie zawierają żadnych szkodliwych pestycydów czy też różnego rodzaju sztucznych substancji. Nawet same opakowania produktów od Bocoton są całkowicie przyjazne dla przyrody i człowieka, gdyż są w pełni biodegradowalne- wytwarza się je z niemodyfikowanej skrobi kukurydzianej. Widać więc dużą konsekwencję w działaniach tego producenta i bardzo wyraźne skupienie działań na jakości wytwarzanych akcesoriów kosmetycznych. Jednakże, Bocoton to nie tylko same akcesoria- w ofercie marki znajdziemy także preparaty do codziennej higieny oraz preparaty oczyszczające skórę. Warto już teraz sprawdzić produkty od Bocoton, które można obecnie kupić także i w Polsce. 

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Produkt dodany do ulubionych