Lista produktów według marki Cannaderm

Cannaderm to marka o czeskich korzeniach, utworzona przez firmę CANNABIS Pharma-Derm. Specjalizuje się przetwórstwem nasion konopi do półproduktów. Obecnie CANNABIS Pharma-Derm zajmuje się produkcją kosmetyków na bazie oleju konopnego i jest pionierem w produkcji specyfików tego typu.

Początki firmy datuje się na rok 1996, kiedy to jej przyszły założyciel, wytworzył domowym sposobem maść na pooperacyjne blizny. Jan Janovsky zauważył, że stworzona przez niego maść konopna przynosi wiele pozytywnych skutków w leczeniu problemów ze skórą.

Pierwszym oficjalnym produktem Cannaderm, zostało w 2001 roku serum, o nazwie Cannadent. Jego dystrybucję poprzedzono szeregiem badań i eksperymentów. Od roku 2014 oficjalnym producentem i dystrybutorem marki Cannaderm jest czeska firma, Simply You Pharmaceuticals.

Cannaderm to seria kosmetyków przeznaczona do pielęgnacji twarzy i ciała, a także włosów. Wszystkie produkty są wytwarzane zgodnie z rygorystycznymi normami produkcji kosmetyków organicznych i ekologicznych.

Ze względu na śladową ilość THC w kosmetykach Cannaderm (mniej niż 0,2%), nie powodują one reakcji psychoaktywnych. Do produkcji linii Cannaderm, Czesi używają wyłącznie nasion Cannabis Sativa. Olej konopny stosowany w tych kosmetykach jest tłoczony na zimno i mieszany z kwasami omega-3, oraz omega-6.

Od roku 2011 większość kosmetyków z linii Cannaderm posiada oznaczenia CPK i CPK Bio. Potwierdzają one, że producent wytwarza kosmetyki tylko z naturalnych surowców, dbając przy tym o poszanowanie środowiska naturalnego.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji
Produkt dodany do ulubionych