Lista produktów według marki Fitomed

W ostatnich latach można zaobserwować bardzo wyraźny wzrost zainteresowania kosmetykami naturalnymi. Coraz częściej okazuje się, że produkty o sztucznych składach tak naprawdę tylko powierzchownie radzą sobie z jakimś problemem, a na dłuższą metę mogą nawet szkodzić zdrowiu i kondycji danej części ciała. Przykładem mogą być szampony oraz mydła, w których jednymi z elementów są SLS-y - różnego rodzaju detergenty o pochodzeniu chemicznym. Głównym zarzutem wobec nich jest fakt, iż podejrzewa się, że mogą przyczyniać się do zachorowania na nowotwory, jednak żadne badania nie potwierdzają tego ze stuprocentową pewnością. Wiadomo natomiast, że podrażniają zarówno skórę głowy, jak i reszty ciała, obciążają strukturę włosów powodują zapalenia lub nawet obrzęki. Dlatego bezpieczniej jest postawić na kosmetyki o dobrych, roślinnych składach, które na pewno w żaden sposób nie zaszkodzą.

Fitomed - rodzinna marka z naturalnym przesłaniem.

Firma Fitomed obecna jest na rynku już od wielu lat, bo od 1993 roku. Zdążyła więc już zaskarbić sobie serca wielu konsumentów. Producenci z pasją i starannością podchodzą do problemów dermatologicznych i kosmetologicznych i tworzą takie kosmetyki, które pomogą z nimi walczyć i wyzbywać się ich na stałe. Marka często wprowadza innowacje na różnych płaszczyznach problemowych, stara się dobierać jak najlepiej kompozycje ziół i kwiatów, by być jak najskuteczniejszą. 

Serie.

  • Ziołowa - w jej skład wchodzą szampony oraz odpowiednio do nich dopasowane odżywki, żele do twarzy i ciała, kremy, balsamy, toniki, płyny do kąpieli i mleczka do demakijażu.
  • Naturalna - to przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji twarzy: peelingi, maski, mgiełki, olejki, hydrolaty, różnego rodzaju wody (np. różana), masła (np. shea) oraz koncentraty.
  • Mój Krem - tworzy ją 12 kremów, które zostały stworzone z naturalnych maseł (kakaowego oraz shea) i olejów: witaminowego, z awokado, kiełków pszenicy, słodkich migdałów). To nie tylko kremy na dzień oraz na noc, ale także specjalistyczne - pod oczy.
  • Aktywna Kosmetyka Naturalna - składają się na nią sera oraz maseczki.

Czysta natura.

Marka Fitomed stara się jak najmniej ingerować w składniki, z których tworzone są kosmetyki, by pozostawić w nich jak najwięcej roślinnego dobra. Dzięki temu produkty nie działają drażniąco, a wręcz uspokajają zmęczoną i często problematyczną skórę. Woda oligoceńska to baza właściwie całego asortymentu. Dodawane są do niej jedynie kwiatowe lub ziołowe wyciągi, przez co skład jest krótki i w pełni naturalny. 

Kosmetyki tej marki są polecane nie tylko dla osób mających alergie na tle dermatologicznym, ale absolutnie dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z kosmetologią naturalną. 

Pokazano 1-26 z 26 pozycji
Produkt dodany do ulubionych