Lista produktów według marki Le Chatelard 1802

Le Chatelard może poszczycić się bogatą historią. Jego geneza sięga roku 1802. W epoce Napoleona Bonaparte, gdy Francja miała nową konsytuację i stała się republiką, z nowego prawa skorzystali ludzie, którzy stali się pierwszymi producentami marki Le Chatelard. Owe prawo pozwoliło wszystkim ludziom na budowę domów również poza granicami miast. Jako jedni z pierwszych skorzystali z niego rolnicy, Montaud. To ich kamienny dom, którego data budowy widoczna jest na fasadzie budynku, stał się pierwszą siedzibą firmy, a rok ukończenia budowli - rokiem powstania Le Chatelard. Sama nazwa natomiast pochodzi od nazwy małego wzgórza, na którym znajduje się urokliwy kościołek. Jest to zarazem miejsce, gdzie znajduje się gospodarstwo.

Od dostawy do producenta

W pierwszych latach po budowie upragnionego domu rodzina Mantaud zbierała dziką lawendę, która naturalnie porastała góry. Był to również okres tworzenia z tej rośliny o charakterystycznym zapachu olejków eterycznych. Do 1805 roku rolnicy rozpoczęli własną uprawę lawendy na należących do siebie polach. Pozwoliło to na uniezależnienie się od natury i zwiększenie dotychczasowej produkcji. Cała praca była jednak wykonywana ręcznie, a zmiana metod produkcji nastąpiła dopiero po wielu latach. Powodem tego był głównie brak dostępu do maszyn, które dopiero po drugiej wojnie światowej stały się bardziej dostępne.

Na początku swej działalności Le Chatelard koncentrował się przede wszystkim na produkcji i dostawie surowców dla innych przetwórców. Zmiana w funkcjonowaniu i samej działalności firmy nastąpiła dopiero pod koniec lat 90. Wtedy to strategię firmy zmieniono, a do dostawy surowca dołączono również dostawę gotowych produktów. Pomysł ten był prosty i rozsądny ponieważ wieloletnie doświadczenie i doskonała wręcz znajomość lawendy sprawiły, że członkowie Le Chatelard wiedzieli wszystko na temat tej rośliny. To natomiast oznaczało, że w najlepszym stopniu są w stanie tak ją przetworzyć, by zyskać coś absolutnie wyjątkowego.

Wyjątkowe produkty na bazie lawendy

Wieloletnie doświadczenie w pracy z lawendą, w tym korzystanie z jej zapachu i właściwości dla skóry, pozwoliło Le Chatelard na stworzenie absolutnie wyjątkowych produktów. Ich główną zaletą jest fakt, iż skład nie zmienił się w znacznym stopniu od początków istnienia firmy. W dalszym ciągu najważniejsza jest naturalność. Dzięki temu produkty do pielęgnacji Le Chatelard są odpowiednie nawet dla wrażliwej skóry, a ich wyjątkowe aromaty zapewniają równocześnie domową aromaterapię. Idąc za duchem nowoczesności, Le Chatelard wzbogaciło swoją ofertę również o żele pod prysznic. Mając natomiast na uwadze wyjątkowy zapach lawendy, pośród produktów firmy znalazły się również olejki eteryczne i saszetki zapachowe oraz perfumy. Wszystko to wypełni dom przyjemnym zapachem natury.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Produkt dodany do ulubionych