Lista produktów według marki Maldon

Maldon to angielski producent soli morskiej w płatkach, pozyskiwanej w sposób tradycyjny, czyli poprzez warzenie, które umożliwia zachowanie wielu wartościowych składników tego produktu, takich jak chociażby wapń czy magnez. Firma funkcjonuje nieprzerwanie od 1882 roku i jest biznesem rodzinnym, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Od czasu rozpoczęcia swojej działalności, aż do tej pory nie zmieniła swoich technik produkcyjnych, czym zasłużyła sobie na królewskie odznaczenie rodziny brytyjskiej.  

Co czyni sól Maldon solą wyjątkową?

Sól Maldon jest wydobywana w sposób tradycyjny i niespieszny z wody opływającej linię brzegową Anglii. Dzięki warzeniu jest nie tylko słoną przyprawą, ale także bogactwem wielu naturalnych składników, obecnych w wodzie morskiej. Ma wyjątkowy smak i teksturę. Doskonale nadaje się przede wszystkim do dekorowania gotowych dań oraz podkreślania ich smaku. Ma także bardzo charakterystyczny kształt płatków i piramidek, co jest jej wyjątkowym znakiem rozpoznawczym. Tradycję, kunszt produkcji i wartości odżywcze soli Malton docenili najbardziej znani kucharze całego świata, tacy jak Nigella Lawson, Nigel Slater czy Jamie Oliver. Marka jest także jedynym, odznaczonym przez rodzinę królewską dostawcą soli morskiej dla dworu Jej Królewskiej Mości Królowej Anglii. 

Sól Malton to nie tylko dodatek do potraw

Choć wiele słyszy się o konieczności ograniczenia soli w diecie, nie wolno zapominać, że w niewielkiej ilości jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto zatem zadbać, aby nie była wyłącznie słonym dodatkiem, ale wnosiła do naszej diety wartościowe składniki odżywcze. Wysokiej jakości sól morska Malton to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią wyrafinowany smak i pragną lepiej zadbać o swoje zdrowie. Można dodawać ją nie tylko do drobiu, sosów, ryb, czerwonych mięs i zup, ale także do drinków, aby podkreślić ich niepowtarzalny smak. Płatki tradycyjnej soli morskiej nie mają gorzkiego posmaku i idealnie nadają się do tworzenia własnych, domowych mieszanek przypraw. Wystarczy połączyć je z ulubionymi ziołami i przechowywać w zamkniętym pojemniku. 

Sól produkowana przez markę Malton jest smaczna, świeża i bardzo wartościowa. Docenili ją nie tylko najlepsi kucharze całego świata, ale nawet Królowa Anglii. Teraz możesz wypróbować ją także w swojej kuchni. Wypróbuj sól zwykłą oraz sól wędzoną dymem dębowym, o bogatym, wyrafinowanym smaku, idealną do słodkich i pikantnych potraw. Dzięki niej odkryjesz swoje ulubione potrawy na nowo. 

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Produkt dodany do ulubionych