Lista produktów według marki Manuka Health

Miód manuka to bardzo wyjątkowa odmiana miodu, pochodząca z Nowej Zelandii. Nie od dziś wiadomo, że posiada wiele leczniczych właściwości, z których czerpią już konsumenci na całym świecie. Miód powstaje z nektaru krzewu manuka, występującego głównie na terenach Nowej Zelandii, ale także częściowo na obszarze Australii (dokładnie na południowym wschodzie). Nowa Zelandia to jedno z najczystszych miejsc na Ziemi, dlatego nektar krzewu przerabiany później przez tamtejsze pszczoły na miód nie jest w żaden sposób skażony, czy zanieczyszczony. 

Głównym składnikiem aktywnym miodu jest methylgloxal. Odpowiada za szereg leczniczych właściwości, dzięki którym miód manuka jest tak zdrowy. Jednak istotne jest, by zwracać uwagę na skład kupowanego produktu, ponieważ nie każdy miód ma tak samo wysokie stężenie methygloxalu w sobie. 

Manuka Health.

Firma powstała w 2006 roku i od tamtego momentu zdążyła sobie zaskarbić serca już naprawdę szerokiego grona konsumentów na całym świecie. Impulsem do jej powstania była świadomość założycieli co do wielu leczniczych składników zawartych w nektarze i później wytwarzanym miodzie. Manuka Health posiada w Nowej Zelandii swoje własne zakłady produkcyjne oraz pasieki. Więc każdy etap - od zebrania miodu z uli do zapakowania produktów odbywa się właśnie tam. Przy tworzeniu preparatów marki Manuka Health uczestniczy naprawdę ogromny zespół specjalistów. Jest ich 150. Natomiast pszczół aż 1,5 miliarda. 

W Nowej Zelandii firma MH jest drugim co do wielkości producentem miodu, jednak to właśnie ona zdobyła tak ogromną popularność wśród konsumentów w innych krajach. Wypracowany przez kilkanaście lat system pozwala producentom uzyskać produkt ostateczny najwyższej jakości przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek krzywdy dla pszczół. 

Miód manuka firmy Manuka Health jest poddawany mnóstwu testom, by sprawdzić, czy to, co trafia do zainteresowanych było stuprocentowo oryginalne i skuteczne w swoim działaniu. 

Działanie.

Ten rodzaj miodu wykazuje szereg działań prozdrowotnych.

  • Reguluje florę bakteryjną w organizmie.
  • Dzięki niemu przewód pokarmowy funkcjonuje prawidłowo.
  • Pomaga w leczeniu wrzodów, refluksu oraz zespołu jelita wrażliwego.
  • Wspiera dobrą kondycję skóry.
  • Wzmacnia i odbudowuje odporność.
  • Pomaga przy walce z trądzikiem (zarówno młodzieńczym, jak i różowatym).
  • Wspomaga działanie leków w przypadku anginy i innych infekcji gardła.
  • Łagodzi skutki egzemy.
  • Przyspiesza proces gojenia się różnego rodzaju ran.
  • Zwalcza bakterie chorobotwórcze, powodujące np. zapalenie zatok, gardła, błony śluzowej nosa, bóle brzucha, biegunkę, czy wymioty. 
Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Produkt dodany do ulubionych