Lista produktów według marki Mugga

Mugga to linia preparatów odstraszających owady, po które to produkty bardzo chętnie sięgają wędkarze, a także miłośnicy wakacji w egzotycznych miejscach. Jednakże produkty z tej linii równie dobrze sprawdzą się w przypadku każdej osoby, która nie chce oganiać się od kąsających owadów latających, a następnie smarować kolejnych ugryzień.

Belgijska walka z owadami

Za markę Mugga odpowiada belgijski producent - firma Jaico. Została założona 25 marca 1987 roku. Pierwotnie firma miała swoją siedzibę w Antwerpii, jednak 1 kwietnia 1989 roku została przeniesiona do Nijverheidslaan. Tam ten stworzono nowy zakład produkujący środki odstraszające insekty. Budowę zakończono w roku 1994, jednak na tym nie zakończył się rozwój firmy pod kątem nieruchomości. W roku 2008, a następnie w 2011 oryginalny budynek został dwukrotnie powiększony i rozbudowany o nowe biura. Obecnie Jaico jest nie tylko producentem niezwykle skutecznych środków przeciwko insektom, ale też jest cenionym partnerem Instytutu Medycyny Tropikalnej w Belgii.

Mugga - nie tylko przeciwko komarom

Preparaty z linii Mugga stosowane są zazwyczaj przeciwko komarom z uwagi na ich powszechność oraz dużą uciążliwość. Skuteczność Mugga zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu oraz składnikowi DEET z grupy amidów. Jest to związek chemiczny o pełnej nazwie Diethyltoluamidum, który został stworzony w latach 40. XX wieku. Pierwotnie miał służyć wyłącznie armii USA jako pomoc w walce przeciwko owadom zamieszkującym wilgotne lasy tropikalne. Obecnie jednak udowodniono, że Mugga skutecznie odstrasza komary, meszki, kleszcze, różne gatunki owadów tropikalnych (w tym i komarów zamieszkujących tamte tereny). Jest również jednym z bardziej popularnych i najczęściej stosowanych środków przeciwko komarom w Polsce.

O sukcesie Mugga decyduje przede wszystkim wysokie stężenie DEET, który wykazuje silne właściwości odstraszające insekty. Na tym jednak nie kończą się zalety tej linii. Najwyższa skuteczność łączy się bowiem z przyjemnym zapachem. Produkty są trwałe, łatwe w aplikacji dzięki puszkom ze sprey'em lub w postaci roll-on, a także nie są tłuste. To sprawia, że można stosować je zarówno bezpośrednio na skórę jak i na ubranie.

Wszystkie produkty z linii Mugga to mieszanka ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych. Ich skuteczność sprawdzana jest nie tylko testami laboratoryjnymi, ale też badaniami w terenie. Z tego powodu produkty te polecane są przez wędkarzy, podróżników i leśników, a sama linia Mugga została odznaczona wieloma nagrodami. To one wraz z pozytywnymi opiniami oraz rekomendacjami są potwierdzeniem wyjątkowości tej marki.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Produkt dodany do ulubionych