Lista produktów według marki Reckitt Benckiser

Kto słyszał o Reckitt Benckiser? Prawdopodobnie niewiele osób odpowie twierdząco, chociaż firma ta należy do jednych z największych przedsiębiorstw na świecie, a już z pewnością w Europie. W rzeczywistości o samej firmie słyszał niemal każdy, bo kto nie zna chociażby jednej z czołowych marek Reckitt Benckiser - Durex? To nie jedyna marka, za którą ukrywa się przedsiębiorstwo z bogatą historią i jeszcze bogatszym dorobkiem.

Historia wyjątkowej fuzji

Reckitt Benckiser swoją historię rozpoczyna jako dwie osobne firmy. Jedna z nich, Colman's, została założona w 1814 roku. To wtedy Jeremiah Colman rozpoczął działalność, która opierała się na przemiale zbóż i gorczycy. Historia drugiej z firm rozpoczyna się nieco później , bo w roku 1840, kiedy to Isaac Reckitt zaczął dzierżawić młyn skrobiowy w Hull, co stało się początkiem firmy Reckitt & Sons. Wraz z upływem czasu oferta przedsiębiorstwa została poszerzona o produkcję wybranych artykułów gospodarstwa domowego. Dopiero rok 1938, gdy firma należała już do synów założyciela, Reckitt & Sons połączyła się z J&J Colman pod wspólną nazwą Reckitt & Colman Ltd. Wraz z upływem lat firma wzbogaciła swoją ofertę o znane do dzisiaj miarki, np. Airwick. Rozwój przedsiębiorstwa zaowocował zmianą profilu i wyprzedażą części odpowiedzialnej za przemysł spożywczy, która wcześniej należała do Colmana.

Współcześnie firma działa w ponad 60 krajach na całym świecie, a jej marki są powszechnie znane i cenione.

Marki obecne w każdym domu

Reckitt Benckiser to marki, które są obecne w każdym domu. Nie jest to szczególnie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że firma swoje produkty dzieli na kilka kategorii: artykuły służące do czyszczenia i konserwacji powierzchni, artykuły do czyszczenia naczyń, artykuły do czyszczenia ubrań i materiałów, artykuły dla domu, a także z zakresu zdrowia, higieny osobistej oraz artykuły spożywcze. Wyraźnie pokazuje to szeroki przekrój oferty Reckitt Benckiser. Dzięki markom z tych wszystkich kategorii każda osoba przynajmniej raz w życiu miała styczność z produktem tej firmy.

Jedną z bardziej znanych i cenionych marek Reckitt Benckiser jest ta, która służy ochronie zdrowia - Durex. To nie tylko bardzo dobre produkty antykoncepcyjne, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i ochrona zdrowia. W końcu to prezerwatywy chronią w największym stopniu przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Reckitt Benckiser udowadnia jednak, że seks nie musi być poważny, a już z pewnością nie jest tematem tabu. Durex bowiem to również żele intymne, żele do masażu, a także masażery, czyli wszystko to, co urozmaica życie seksualne. Dzięki temu seks jest nie tylko bezpieczny - jest również wyjątkowo przyjemny.

Pokazano 1-35 z 66 pozycji
Produkt dodany do ulubionych