Lista produktów według marki Urtekram

Stosowanie kosmetyków z naturalnym składem ma naprawdę wiele zalet. Dzięki temu, że pojawia się coraz więcej firm oferujących naturalne produkty, z łatwością można z nich korzystać i dostęp możliwy jest zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Niewątpliwie warto jest decydować się na kosmetyki tego typu, ponieważ gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo. Ze względu na brak jakichkolwiek konserwantów, barwników, wzmacniaczy zapachu, czy innych chemicznych substancji, kosmetyki naturalne nie uczulają. Dodatkowo mają cudowne, roślinne lub kwiatowe zapachy, które odpowiadają faktycznym woniom wydzielanym przez daną roślinę. Kolejny atut to wszechstronność. Produkty z naturalnymi składami są idealne dla wszystkich typów cery, nawet dla tej najbardziej wymagającej. Dlatego coraz więcej osób tak chętnie się na nie decyduje.

Urtekram.

Historia tej firmy zaczęła się w 1972 roku w Danii. Od początku marka była ukierunkowana na produkcję oraz dystrybucję najwyższej jakości kosmetyków organicznych. Dla producentów najważniejsze jest, by asortyment był w pełni naturalny, czyli pozbawiony parabenów, silikonów, syntetycznych tłuszczów i olejów, przeciwutleniaczy i plastyfikatorów. Wszystkie te chemiczne składniki powodują, że funkcjonowanie układu hormonalnego oraz kondycja skóry znacznie się pogarsza. 

Wszystkie pozyskiwane surowce pochodzą z ekologicznych upraw i dzięki temu są w 95% organiczne. Ze względu na to, że rośliny uprawiane są na biofarmach, nie są poddawane działaniu substancji (tj. metali ciężkich, pestycydów, azotanów oraz GMO), które teoretycznie mogłyby np. przyspieszyć ich wzrost, ale bardzo negatywnie wpłynąć na ich właściwości zdrowotne.

Certyfikaty.

Marka Urtekram posiada ich naprawdę wiele, są to między innymi: Ecocert oraz GREENLIFE. Warunkiem otrzymania owych certyfikatów jest spełnienie szeregu bardzo rygorystycznych i restrykcyjnych wymogów.

Filozofia.

Producenci Urtekram wychodzą z założenia, że nie tylko zdrowa żywność i tryb życia mają wpływ na dobrą kondycję organizmu, ale także właśnie to, co jest wchłaniane do środka przez warstwę skórną. Dlatego marka tak bardzo dba, by kosmetyki nadawały się dla każdego, w tym np. dla kobiet w ciąży, karmiących, dla dzieci, czy dla osób z silnymi alergiami lub problemami skórnymi.

Produkty.

Marka jest obecna na rynku od wielu lat, dlatego zdążyła bardzo znacząco poszerzyć swój asortyment. W jego wkład wchodzą:

  • - szampony,
  • - odżywki,
  • - mydła (do rąk oraz pod prysznic),
  • - żele do mycia,
  • - kremy do ciała,
  • - balsamy,
  • - masła. 
Pokazano 1-15 z 15 pozycji
Produkt dodany do ulubionych