Odżywki białkowe

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Odpowiednia dieta to jeden z kluczowych elementów pomagających zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Ta reguła dotyczy każdego z nas, ale w sposób szczególny powinny ją wziąć do serca osoby uprawiające sport. Dotyczy to zarówno zawodowych sportowców, jak i trenujących amatorsko. Jednym z kluczowych elementów, o jakie należy wtedy zadbać jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka. Pomocne mogą się okazać odżywki białkowe. Dlaczego to właśnie białko ma tak duże znaczenie podczas wzmożonego wysiłku fizycznego? By odpowiedzieć na to pytanie należy przyjrzeć się roli, jaką odgrywa w organizmie człowieka.

Rola białka w organizmie człowieka

Różne rodzaje białek są podstawowym budulcem naszego organizmu. To one służą nam do budowy i odbudowy tkanek, wykorzystywane są do większości procesów życiowych. Część białek nasz organizm potrafi wytwarzać samodzielnie (białka endogenne), część jednak musimy mu dostarczyć z zewnątrz (białka egzogenne). Trzecią grupę stanowią białka które potrafimy wprawdzie sami syntetyzować, ale potrzebujemy do tego białek egzogennych.

Jeśli nasza dieta nie będzie zawierała odpowiedniej ilości tego składnika, nasz organizm będzie miał problem z podjęciem wysiłku fizycznego i z regeneracją. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że dla osób aktywnych fizycznie ma to ogromne znaczenie. Bez białka niemożliwy jest również przyrost tkanki mięśniowej.

Dodatkowo, niedobór białka może skutkować chociażby: ogólnym osłabieniem, problemami ze snem i koncentracją, obrzękami, suchą skórą, wypadaniem włosów, łamliwością paznokci, podatnością na choroby, problemami z gojeniem się ran.

Odżywki białkowe smakowe i neutralne

Odżywki białkowe (inaczej proteinowe) mogą być naszym sojusznikiem w budowaniu dobrze zbilansowanej diety. Dzięki nimi można w łatwy sposób zadbać o odpowiedni poziom białka w pożywieniu. Odżywki proteinowe dostępne w naszym sklepie pochodzą od najlepszych producentów na rynku (m.in. Olimp Labs). Oferujemy Państwu odżywki białkowe smakowe oraz odżywki o neutralnym smaku. Zawierają one wysokiej jakości białko serwatkowe, cechujące się znakomitą przyswajalnością oraz rozpuszczalnością.

Produkt dodany do ulubionych