Dla psa


Psy, podobnie jak inne istoty żywe, do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów swojego organizmu potrzebują różnych witamin, minerałów i innych składników odżywczych, o które trudno w codziennej diecie. Najwygodniejszym sposobem, aby mieć pewność, że nasz pupil otrzymuje wszystko, co jest mu niezbędne do utrzymania dobrej kondycji jest wybór suplementów dostosowanych do potrzeb zwierzęcia i zamkniętych w przystępnej dla niego formie. Kiedy powinniśmy sięgać po profesjonalne preparaty dla psa?

Suplementy diety dla psa - kiedy są konieczne?

Producenci karm i przekąsek dla psów przekonują, że ich produkty to doskonale zbilansowane posiłki, w 100% pokrywające zapotrzebowanie zwierząt na witaminy, minerały i inne składniki odżywcze. Bardzo często są to rzeczywiście doskonale zbilansowane, odpowiednio wzbogacone artykuły, dzięki którym nasz pupil otrzymuje dobrą dawkę zdrowej energii, która w pełni pokrywa wszystkie jego potrzeby. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy stosujemy tak zwane żywienie domowe, samodzielnie przygotowując posiłki dla psa lub karmiąc go tym, co pozostaje po obiadach domowników. W takim przypadku niedobory pokarmowe są niezwykle trudne do uniknięcia, a codzienny jadłospis pupila powinien zostać wzbogacony o specjalistycznie skomponowane preparaty wielowitaminowe dla psa. 

Wybór suplementu diety dla psa - na co zwrócić uwagę?

Ponieważ rynek suplementów dla psa jest bardzo zróżnicowany, warto wiedzieć, w jaki sposób wybierać produkty, które spełnią potrzeby naszego zwierzaka. Dobór preparatu najlepiej oprzeć na wieku, rasie, płci, masie ciała oraz stanie fizjologicznym czworonoga, choć w ofercie wielu producentów dostępne są także środki uniwersalne, stworzone na bazie sprawdzonych składników o udowodnionym działaniu. Suplementy dla psa możemy wybierać także w oparciu o problemy, z jakimi zmaga się nasze zwierzę, sięgając między innymi po produkty poprawiające jakość sierści czy też wspomagające zdrowie stawów. Ostatnią kwestią jest forma podania preparatu, która może występować pod postacią proszku, kropli, pastylek, kapsułek, przegryzek i wielu innych. Właściciel pupila wie najlepiej, która z nich okaże się najchętniej przyjmowaną przez zwierzę. Standardowo dobrze sprawdzają się przede wszystkim proszki i płyny, którymi można wzbogacać wodę i pokarmy, a także smakołyki, służące do szkolenia i zabawy. Najtrudniejszą do podania, choć również gwarantującą przyjęcie odpowiedniej ilości suplementu formą są kapsułki i tabletki, które musimy włożyć psu prosto do pyska i dopilnować ich połknięcia. 

Produkt dodany do ulubionych