Promocje

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Serce i układ krwionośny Jest 161 produktów.

na stronę
Pokaż 1 - 24 z 161 przedmiotów

Choroby układu krążenia to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn śmierci, dlatego też tak ważny jest odpowiedni sposób dbania o ten szczególny układ. Oprócz takich czynników jak, właściwie zbilansowana dieta, czy aktywny tryb życia, bardzo ważna jest również odpowiednia suplementacja naszego organizmu.

Dlaczego suplementacja jest taka istotna?

Prawidłowe naczynie krwionośne powinny posiadać elastyczność oraz szczelność. Z wiekiem pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak niewłaściwa dieta, stres oraz używki, naczynia krwionośne zaczynają tracić powyższe właściwości, a co za tym idzie stają się niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Suplementy diety bogate w odpowiednie składniki odżywcze i witaminy sprawiają, że naczynia stają się bardziej elastyczne, a przy tym usprawniają prace serca, które jest pompą całego układu krwionośnego.

Jak działają suplementy diety?

Prawidłowa suplementacja podobnie jak właściwa dieta, aktywny tryb wypoczynku, unikanie stresu i regularne przeprowadzanie badań kontrolnych, jest jednym z działań profilaktycznych mających na celu zapewnienie prawidłowej wydolności naszego układu krwionośnego. Wśród głównych składników suplementów diety działających pozytywnie na serce i układ krążenia możemy wyróżnić: oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy C oraz E, beta karoten, owoce dzikiej róży, diosminę (zwiększającą napięcie żył), kwasy moega3 (odgrywające znaczącą rolę w minimalizowaniu ryzyka miażdżycy), oraz magnez.

Jak stosować suplementy diety?

Należy pamiętać, że suplementy diety, podobnie jak inne leki, które możemy nabyć bez recepty, przed zażyciem powinniśmy skonsultować z naszym lekarzem lub zaufanym farmaceutą. Szczególnie w przypadku osób zmagających się z chorobami układu krążenia, które stosują już leczenie farmaceutyczne. Zwracajmy również uwagę na fakt, że suplementacja jest tylko jednym z działań profilaktycznych i nie należy rezygnować z ich dotychczasowych przejawów. Do najczęstszych form suplementów możemy zaliczyć: kapsułki powlekane, krople, proszki i pastylki.

Stosując właściwą suplementację należy również pamiętać o tym, aby nie przekraczać codziennej zalecanej dawki leku i przechowywać produkt w określonych warunkach, które nie są łatwo dostępne dla dzieci.

Choroby układu krążenia dotykają wiele osób w naszym otoczeniu. Zadbaj o swoje zdrowie i już dzisiaj zacznij zapobiegać, zanim będziesz musiał leczyć. Skorzystaj z dostępnej oferty suplementów diety, które wzbogacą Twój organizm w niezbędne składniki. Pamiętaj, że Twoje serce i układ krążenia wymagają szczególnej uwagi.