Dla dzieci

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Czy dzieci potrzebują witamin? Bez wątpienia. Czy potrzebują suplementów diety? Oczywiście!

Już od najmłodszych lat, właściwie od pierwszych dni życia dzieci przyjmują zewnętrznie witaminy. Zaczyna się od witaminy K i D, jednak z czasem potrzeby dzieci rosną, a pożywienie nie zawsze jest w stanie im sprostać. W takich sytuacjach multiwitaminy dla dzieci są bardzo dobrym rozwiązaniem i sposobem na zadbanie o ich zdrowie, a także prawidłowy rozwój. W przypadku dzieci nawet krótkotrwałe niedobory mogą mieć poważne skutki, a dzieci bardzo często są jeszcze zbyt niedojrzałe, by zdawać sobie z tego sprawę. Zła dieta nie musi być efektem złej woli - to raczej wynik nieświadomości.

Słodycze kontra witaminy lub dwa w jednym

Jakie powinny być witaminy dla dzieci? Przede wszystkim dopasowane do ich wieku. Noworodki i niemowlęta mają inne potrzeby, podobnie jak różnią się potrzeby przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Z tego powodu tak ważne jest dopasowanie suplementu diety do wieku dziecka. Równie ważna jest forma podania go, bo dzieci z natury są niechętne temu, co uchodzi za zdrowe. Kapsułki z płynem czy syropy sprawdzą się w przypadku młodszych dzieci, jednak starsze potrzebują czegoś innego, by nie tylko regularnie, ale chętnie przyjmowały suplementy diety. Z tego powodu coraz częściej podawane są w formie tak lubianej przez najmłodszych: w postaci słodyczy. Lizaki, tabletki do żucia czy żelki to formy podania witamin i minerałów, które przypadną dzieciom do gustu. W połączeniu z wyjątkowym smakiem nie tylko wesprą najmłodszych w rozwoju, ale też staną się ulubioną częścią dnia i ulubionym uzupełnieniem posiłku.

Suplementy diety dla dzieci, to bardzo dobry sposób na chronienie ich przed infekcjami tak często łapanymi w przedszkolach czy szkołach. Wiele suplementów diety dla dzieci koncentruje się na wspieraniu odporności, jednak równie wiele multiwitamin to przede wszystkim skład wspierający prawidłowy rozwój mózgu, zdolności umysłowych, a także sprawności fizycznej i rozwoju fizycznego ogólnie. Nie trzeba mieć przy tym profesjonalnej wiedzy na temat potrzeb witaminowych dziecka w określonym wieku - zarówno wiedzę, jak i istniejące potrzeby bardzo dobrze uzupełnią dedykowane multiwitaminy dla dzieci. Ich głównym zadaniem nie jest zastąpienie zdrowego żywienia, ale takie uzupełnienie codziennej diety, by mieć pewność, że każdego dnia dziecko otrzymuje odpowiednią ilość niezbędnych mu witamin i minerałów. Nie istnieje lepszy sposób na zyskanie tej pewności niż odpowiednio dobrany i regularnie podawany suplement diety. Dodatkową korzyścią będzie jego smak i atrakcyjna forma podania, którą docenią starsze dzieci.

Produkt dodany do ulubionych