Dla seniora

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Podeszły wiek to ogromne wyzwanie dla organizmu. Wraz z upływem czasu zmieniają się potrzeby i wzrasta zapotrzebowanie na niektóre witaminy czy minerały. Rzadko kiedy natomiast zmienia się dieta, przez co nie jest ona w stanie sprostać nowym oczekiwaniom. Organizm tymczasem nie jest w stanie wytwarzać takich ilości witamin, jakie produkował wcześniej, podobnie jak nie syntetyzuje i nie pozyskuje z pożywienia wszystkich składników w poprzednio przyswajanych ilościach. Wszystkie te powody są głównym argumentem za wdrożeniem zewnętrznej suplementacji.

Nie tylko na pamięć, czyli prawda o witaminach dla seniorów

Nadal wiele osób uważa, że seniorzy potrzebują wyłącznie witamin wspierających pamięć, tymczasem problemy osób starszych obejmują znacznie więcej kwestii niż sama pamięć. Nie można jednak zaprzeczyć, że witaminy i minerały wspierające zdolności umysłowe, w tym zapamiętywanie i koncentrację, są bardzo istotne. Na tym jednak nie powinno kończyć się działanie multiwitamin dla seniorów.

Równie ważne jest zachowanie młodszego wyglądu fizycznego oraz powstrzymanie procesów starzenia, dlatego dobrze skomponowane kompleksy witamin to również witaminy i minerały wspierające odbudowę wiązań kolagenowych w skórze. Te natomiast odpowiadają za jej jędrność. To także witaminy, które dbają o odpowiednią pigmentację skóry, dzięki czemu zmniejszają starcze przebarwienia. Multiwitaminy są zatem w stanie poprawić wygląd fizyczny i spowolnić starzenie się skóry, a nawet powstrzymać siwienie włosów i ich wypadanie. To z kolei prowadzi do zachowania na dłużej gęstej fryzury.

Równie ważne w suplementach dla seniorów są te witaminy i minerały, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie organizmu. Wspieranie prawidłowej pracy serca, dbanie o funkcjonowanie układu pokarmowego, a także ochrona wielu organów i procesów zachodzących w ciele - przed takimi wyzwaniami stają wszystkie multiwitaminy dla seniorów. Tym wyzwaniom muszą sprostać. Jedynie dobrze skomponowany zestaw jest w stanie połączyć w sobie witaminy i minerały tak skutecznie, by zwiększyć ich przyswajalność, a także zadbać o prawidłowe ilości składników aktywnych niezbędnych dla organizmu w sędziwym wieku. Tymczasem dobre zestawy witaminowe są w stanie spowolnić procesy starzenia się, a także zadbać o ochronę zdrowia, w tym dodać energii, ochronić organy wewnętrzne, wzmocnić kości i stawy. To także sposób na wzmocnienie koncentracji, poprawę pamięci i przedłużenie sprawności intelektualnej. Wszystko to można osiągnąć jednym suplementem, o ile tylko posiada odpowiedni skład dostosowany do potrzeb seniorów.

Produkt dodany do ulubionych