Ochrona słuchu

Pokazano 1-34 z 34 pozycji

Nieustanne przebywanie w hałasie, infekcje bakteryjne, sporty ekstremalne, wiatr, mróz, jazda na motocyklu - to tylko niektóre przyczyny uszkodzenia narządu słuchu. Jak się okazuje między 45 a 65 rokiem życia zwykle następuje pogorszenie słuchu. Jednak, jeśli bagatelizuje się szkodliwe czynniki, proces ten może nastąpić znacznie szybciej.

Słuch mamy jeden

Jak się okazuje zaburzenie słuchu są dosyć powszechne nie tylko u ludzi starszych, lecz także u dzieci i ludzi dorosłych. Wszystko za sprawą otocznia, w którym się przebywa. Słuchanie głośnej muzyki, nieleczone infekcje, praca na wysokości, a nawet odpalanie sztucznych ogni mogą sprawić, że dojdzie m. in. do urazu ciśnieniowego, mechanicznego bądź akustycznego. Słuch jest bardzo ważnym narządem, który w dużym stopniu odpowiada za naszą komunikację z innymi ludźmi, a także postrzeganie rzeczywistości. Dzieci, u których występują zaburzenia słuchu spotykają się ze sporymi problemami w codziennym funkcjonowaniu i edukacji. Nie warto narażać ich ani siebie na takie problemy, które w przyszłości mogą poskutkować nawet całkowitą utratą słuchu. Słuch mamy jeden i dla tego warto o niego dbać.

Jak dbać o narząd słuchu?

W pierwszej kolejności należy stawiać na badania kontrolne, które mogą pozwolić na diagnozę ubytków słuchu z odpowiednim wyprzedzeniem. Ponad to profilaktyka w tym zakresie zmniejsza ryzyko powikłań. W codziennym funkcjonowaniu warto natomiast pamiętać o kilku krokach, które również mogą ochronić nasze uszy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Należą do nich na przykład unikanie hałas oraz zapewnienie ciepła uszom, aby zapobiec rozwinięciu się ewentualnego stanu zapalnego. Bardzo dobrym remedium jest także higiena uszu. Powszechne w użyciu patyczki do uszu są raczej odradzane przez specjalistów, którzy proponują stosowania specjalnych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji małżowiny usznej oraz zatyczki do uszu.

Jakie zatyczki wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co robimy na co dzień. Wiadomo, że gdy próbujemy zasnąć, ale niektóre dźwięki uparcie nam na to nie pozwalają, dobrze pomyśleć o specjalnie przeznaczonym do tego celu produkcie, jak na przykład dostępne w ofercie naszego sklepu zatyczki Alpine SleepSoft, które tłumią nieco wytłumiają dochodzące do nas dźwięki, ale ich zupełnie nie wygłuszają. Dzięki temu nie trzeba się martwić o budzik albo dziecko, które śpi za ścianą. Dla osób o dużych wymaganiach dobrym rozwiązaniem będą również silikonowe zatyczki wielokrotnego użytku Alpine WorkSafe, które posiadają unikalną strukturę, dopasowując się do kształtu każdego ucha. W naszej bogatej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie.

Pływasz, chcesz iść spać lub masz małe dzieci, o które dbasz najlepiej, jak potrafisz? Zadbaj o słuch swój oraz bliskich Ci osób.

Produkt dodany do ulubionych